Liga belgijska. Race na boisku. Hit Standard Liege - Anderlecht Bruksela został dwukrotnie przerwany przez wybryki kibiców [ZDJĘCIA]

etc
Kibice Anderlechtu doprowadzili do przerwania meczu ze Standardem
Kibice Anderlechtu doprowadzili do przerwania meczu ze Standardem AFP/East News
Liga belgijska. Na kilka minut sędzia przerwał spotkanie między Standardem Liege a Anderlechtem Bruksela. Hit grupy mistrzowskiej zakłócili ultrasi z sektora gości, rzucając odpalone środki pirotechniczne na murawę.

Mecz został przerwany po raz pierwszy przy stanie 0:0. Dopiero po kilku minutach arbiter wrócił z piłkarzami z tunelu i wznowił grę. Zespół z Liege zdobył zaraz potem dwie bramki (Razvan Marin, Paul-Jose M'Poku) i prowadził 2:0. Anderlecht z uwagi na czerwoną kartkę dla Kary Mbodjiego biegał natomiast w dziesięciu. Ale nie przez 90 minut...

.... bowiem jeszcze przed zmianą stron arbiter przerwał spotkanie po raz drugi. Po naradzie z reszta składu sędziowskiego postanowił, że mecz nie zostanie wznowiony. Nowy termin wyznaczy federacja. Klub z Brukseli musi liczyć się gigantycznymi karami za zachowanie swoich kibiców.

- To zachowanie kibiców jest absolutnie niedopuszczalne w piłce nożnej - napisał klub z Brukseli na swoich kontach w mediach społecznościowych. Anderlecht przegrał wszystkie trzy spotkania w grupie mistrzowskiej. Wygląda na to, że po dzisiejszym nie ma już żadnych szans na zdobycie mistrzostwa kraju.

Przypomnijmy, że do podobnych wydarzeń doszło również w Polsce. Na finiszu zeszłego sezonu kibice Lecha Poznań nie mogli pogodzić się z utratą szans mistrzowskich na rzecz Legii Warszawa i z tego powodu przerwali mecz na własnym stadionie.

Odeszli w styczniu. Jak radzą sobie byli piłkarze Wisły Kraków?