Liga Europy. Arkadiusz Milik trafił na wagę awansu. Napoli w ćwierćfinale LE

Redakcja
Napoli awansowało do 1/4 finału Ligi Europy
Napoli awansowało do 1/4 finału Ligi Europy East News
Liga Europy. W rewanżu 1/8 finału Napoli uległo Salzburgowi 1:3, ale to podopieczni Carlo Ancelottiego zameldowali się w najlepszej ósemce rozgrywek. Na początku spotkania efektownego gola dla drużyny z Neapolu strzelił Arkadiusz Milik.

Napoli do Salzburga udawało się z pokaźną zaliczką. W pierwszym spotkaniu pokonało bowiem ekipę "Byków" 3:0. W rewanżu w wyjściowym składzie włoskiej drużyny zaczęli obaj Polacy Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Już w 14. minucie Napoli przypieczętowało losy dwumeczu. Akcję na lewej stronie rozpoczął Piotr Zieliński, a podanie Mario Ruia na efektowną bramkę nożycami zamienił Milik.

BRAMKA ARKADIUSZA MILIKA!

Później do głosu doszli gospodarze. W 25. minucie wyrównał Munas Dabbur, a po przerwie Salzburg strzelił jeszcze dwa gole i z twarzą pożegnał się z Ligą Europy. Zieliński przebywał na boisku do 74. minuty, a Milik rozegrał całe spotkanie.

Red Bull Salzburg - SSC Napoli 3:1 (1:1)

pierwsze spotkanie 0:3
Bramki: Munas Dabbur 25', Fredrik Gulbrandsen 65', Christoph Leitgeb 90+2'- Arkadiusz Milik 14'

Salzburg: Alexander Walke - Stefan Lainer, Andre Ramalho, Jerome Onguene, Andreas Ulmer - Enock Mwepu (59' Fredrik Gulbrandsen), Diadie Samassekou, Hannes Wolf, Dominik Szoboszlai (74' Christoph Leitgeb) - Takumi Minamino (86' Erling Braut Haland), Munas Dabbur.

Napoli: Alex Meret - Elseid Hysaj, Vlad Chiriches (78' Kevin Malcuit), Sebastiano Luperto, Mario Rui - Jose Callejon, Allan, Fabian Ruiz, Piotr Zieliński (74' Amadou Diawara) - Dries Mertens (88' Amin Younes), Arkadiusz Milik.

Żółte kartki: Onguene (Salzburg) - Milik (Napoli).

Sędzia: Carlos Del Cerro Grande (Hiszpania).