Liga Europy. Celta nie dała rady. Czerwone Diabły bliżej finału

Krzysztof Kowalski
East News
Liga Europy. W pierwszym meczu 1/2 finału Ligi Europy Manchester United wygrał na wyjeździe z Celtą Vigo 1:0 (0:0). Jedyną bramkę zdobył z rzutu wolnego Marcus Rashford. Po zwycięstwie w Galicji drużyna Jose Mourinho jest zdecydowanie bliżej finału w Sztokholmie.

Zespół z Manchesteru przebył niemal 1500 km, by zbliżyć się do celu, jakim jest triumf w Lidze Europy. To jedyny europejski puchar, którego United nie mają jeszcze w swojej kolekcji. - Gdybyśmy tego dokonali, bylibyśmy klubem, który osiągnął w piłce nożnej wszystko, co mógł - zapowiadał przed meczem Jose Mourinho.

Od pierwszych minut na Estadio Balaidos inicjatywa była po stronie Czerwonych Diabłów. Pierwszą dogodną sytuację stworzyli sobie jednak gospodarze. Główkujący z najbliższej odległości Daniel Wass chybił celu. W odpowiedzi zza pola karnego uderzał Marcus Rashford, ale bramkarz Sergio Alvarez nie dał się zaskoczyć. Golkiper Celty w kolejnych minutach wyrósł na pierwszoplanową postać spotkania. Alvarez wygrywał pojedynki z Henrichem Mchitarjanem i Jessem Lingardem. Do przerwy bramki nie padły.

Zawodnicy z Galicji drugą połowę rozpoczęli z większym animuszem. Niezłą okazję miał Iago Aspas, a parę minut później kąśliwym strzałem z narożnika pola karnego dyspozycję Sergio Romero sprawdził Pione Sisto. Prowadzenie objęli jednak goście. W 67. minucie Marcus Rashford huknął z rzutu wolnego i Alvarez musiał wyjmować piłkę z siatki. Wynik mógł podwyższyć Lingard, ale fatalnie przestrzelił z woleja.

GOL MARCUSA RASHFORDA

Czerwone Diabły są w dobrej sytuacji przed rewanżem. A ten już za tydzień na Old Trafford.