Liga Europy. Cieszy wynik, martwi gra. Jagiellonia pokonała Rio Ave i jest bliżej awansu do III rundy eliminacyjnej

JCZ
Jagiellonia Białystok - Rio Ave 1:0
Jagiellonia Białystok - Rio Ave 1:0 Wojciech Wojtkielewicz
Liga Europy. Jagiellonia Białystok wygrała w II rundzie kwalifikacji z Rio Ave 1:0 (1:0). Gola przed przerwą strzelił Mateusz Machaj. Rewanż odbędzie się za tydzień.

Mecz Jagiellonia Białystok - Rio Ave: Oberwanie chmury, a potem gol Mateusza Machaja

Krótko przed rozpoczęciem spotkania doszło do oberwania chmury nad Białymstokiem. Sędzia gwizdnął wprawdzie planowo, o godzinie 19:20, ale murawa nie nadawała się do szybkiej gry. Piłka raz po raz stawała w kałużach, przez co piłkarze byli zmuszeni do innej gry niż oczekiwali od nich trenerzy.

Mimo trudnych warunków Jagiellonia objęła prowadzenie. W 8 minucie na wolne pole dograł Przemysław Frankowski, a Mateusz Machaj, grający do niedawna w Chrobrym Głogów, dopełnił formalności będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Gol szczęśliwy, bo ugrany po uprzednim kiksie ostatniego obrońcy, ale ważny w kontekście rewanżu.

Grę w pierwszej i drugiej połowie prowadzili lepiej wyszkoleni zawodnicy Rio Ave. Przed przerwą nie stworzyli sobie jednak dogodnej sytuacji. Tak naprawdę wyrównującą bramkę mógł zdobyć dla nich… Nemanja Mitrović, który po wślizgu obił słupek.

Jedyne czego Jagiellonia może żałować po tym meczu to okazji w drugiej połowie. Gdyby Bartosz Kwiecień wykorzystał wrzutkę od Arvydasa Novikovasa, rewanż w Portugalii zapowiadałby się spokojniej. A tak trzeba dalej walczyć o swoje.

Piłkarz meczu: Mateusz Machaj