Liga Europy. Cracovia - Dunajska Streda ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

Bartosz Głąb
Andrzej Banas / Polska Press
Cracovia - DAC Dunajska Streda ONLINE. Drużyna Michała Probierza wywiozła ze Słowacji cenny remis, ale przykład Piasta pokazał, że skoncentrowanym na wyniku należy być przez całe 90 minut rewanżu. Czy Pasy awansują do II rundy i zmażą plamę po nieudanej przygodzie z pucharami sprzed trzech sezonów?

Cracovia - DAC Dunajska Streda ONLINE

W spotkaniu rewanżowym w Krakowie pomiędzy KS Cracovią, a Dunajską Stredą minimalnym faworytem wydają się gospodarze, którzy mają przewagę jednego gola zdobytego na wyjeździe. Co prawda na Słowacji to Dunajska Streda prezentowała się znacznie lepiej od przeciwników, ale to "Pasy" wywiozły w miarę korzystny rezultat. Bramkę dla Cracovii w tamtym meczu po rykoszecie zdobył nowy nabytek "Pasów", Pelle van Amersfoort, jednak w oficjalnym protokole meczowym trafienie zostało uznane jako gol samobójczy. Gospodarze tamtego spotkania wyrównali po upływie zaledwie czterech minut, ale nie było ich stać na więcej.

Zespoły prowadzone przez Michała Probierza znane są z wyrównanych i zaciętych bojów w eliminacjach europejskich pucharów. Jeszcze nigdy Jagiellonia prowadzona przez Michała Probierza nie awansowała do fazy grupowej Ligi Europy, jednak za każdym razem można było wyciągać pozytywy z postawy jego drużyny. Nie inaczej może być i tym razem, a "Pasy" mogą osiągnąć już mały sukces przechodząc 1. rundę eliminacji, gdyż przed rokiem dwie słowackie drużyny odprawiły z kwitkiem polskie kluby z europejskich pucharów.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

KS Cracovia: Pesković - Siplak, Datković, Helik, Rapa - Cecarić, Dąbrowski, van Amersfoort, Gol, Hanca - Rafael Lopes;

DAC Dunajska Streda: Jedlicka - Davis, Kone, Satka, Kostrna - Kalmar, Nagy, M.Vida - Ćmelik, Taiwo, K.Vida.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

KS CRACOVIA
Dunajska Streda - Cracovia 1:1 (1. runda el. Ligi Europy)
Cracovia - Puszcza Niepołomice 1:2 (Mecz towarzyski)
Cracovia - Pjunik Erewań 0:1 (Mecz towarzyski)
Cracovia - Partizani Tirani 0:1 (Mecz towarzyski)
Cracovia - FK Orenburg 0:1 (Mecz towarzyski)

DAC DUNAJSKA STREDA
Vasas SC - Dunajska Streda 2:0 (Mecz towarzyski)
MOL Vidi - Dunajska Streda 3:1 (Mecz towarzyski)
Dunajska Streda - Sepsi Sfantu Ghoerghe 3:0 (Mecz towarzyski)
Akhmat Grozny - Dunajska Streda 5:1 (Mecz towarzyski)

SĘDZIA - Athanasios Tzilos (Grecja)

Cracovia - DAC Dunajska Streda TRANSMISJA TV

Transmisję z meczu Cracovia - DAC Dunajska Streda przeprowadzi stacja TVP Sport. Początek spotkania w czwartek (18.07.2019 r.) o godz. 19:00. Przedmeczowe studio w TVP Sport rozpocznie się o godz. 18:45.

A gdzie oglądać mecz Cracovia - DAC Dunajska Streda w internecie? Stream online dostępny będzie na stronie TVPSPORT.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

W zasadzie co roku przerabiamy ten sam schemat. Polskie drużyny obiecują walkę o fazę grupową europejskich pucharów, a wykładają się po pierwszych meczach, najczęściej przeciw rywalom egzotycznych lig. Tym razem do listy hańby dołączył Lech Poznań. Jako mistrz Polski przepadł już w I rundzie walki o Ligę Mistrzów. Mimo wygranej w pierwszym meczu, w rewanżu w Baku przegrał z Karabachem Agdam aż 1:5. Oto lista wstydu, czyli kompromitacji w pucharach z ostatnich lat.