DAC Dunajska Streda

1

Cracovia

1

• Koniec meczu! Cracovia bramkowo remisuje ze swoim słowackim rywalem i może z optymizmem patrzeć na rewanż przy własnym stadionie.

• Sędzia dolicza 4 minuty.

• Uderzenie jednego z zawodników gospodarzy ląduje wysoko nad bramką.

• Ostatnia zmiana tego meczu. Milan Dimun zmienia Damiana Dąbrowskiego.

• Eric Ramirez pojawia się na murawie, a opuszcza ją Lukas Cmeilik.

• Pelle van Amersfoort notuje nieudaną próbę strzału na bramkę.

• Martin Jedlicka po raz kolejny broni strzał zawodnika Pasów.

• Kolejna zmiana. Abdulrahman Taiwo wchodzi, a schodzi Kristopher Vida.

• Sergiu Hanca posyła piłkę w pole karne, która z dużą łatwością zostaje wyłapana przez bramkarza gospodarzy.

• W drużynie Cracovii pojawia się natomiast Mateusz Wdowiak, a zmienia Bojana Cecaricia.

• Zmiany w obu drużynach. Erica Davisa zmienia Cesar Blackman.

• Gospodarze cały czas napierają drużynę Cracovii. Lubomir Satka pędził w stronę bramki, ale został powstrzymany.

• Bardzo ciekawa akcja gospodarzy, kończy się zupełnie niecelnym uderzeniem.

• Martin Jedlicka wyłapuje groźne dośrodkowanie zawodnika Cracovii. Podopieczni Michała Probierza w końcu próbują zaatakować rywala.

• Z większym animuszem w drugą połowę weszli Słowacy. Jak na razie jednak drużyna Pasów świetnie ustawia się w defensywie i powstrzymuje akcje rywala.

• Zmarnowana okazja gospodarzy, po tym jak jeden z ich zawodników całkowicie popsuł dośrodkowanie.

• Bojan Cecarić otrzymał świetne podanie, jednak nie zdołał opanować piłki.

• Czas na drugie 45 minut!

• Po przerwie na murawę nie wyjdzie już Kamil Pestka, którego zmienia Diego Ferraresso.

• Koniec pierwszej części meczu. Jak na razie po bardzo wyrównanym pojedynku Cracovia remisuje z DAC Dunajska Streda 1:1.

• Michal Pesković próbował ratować sytuację, jednak zawodnik gospodarzy na raty zdobywa bramkę.

• GOL! Marko Divković szybko doprowadza do remisu.

• Świetne płaskie uderzenie napastnika Pasów! Nie dał szans bramkarzowi rywala!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Pelle van Amersfoort otwiera wynik meczu! Cracovia na prowadzeniu!

• Eric Davis ukarany żółtym kartonikiem.

• Kolejna próba napastnika Pasów, ale tym razem na posterunku był bramkarz gospodarzy.

• Pelle van Amersfoort próbował strzału z dystansu, jednak pomylił się i to znacznie.

• Kolejna ważna interwencja Rapy. Cracovia gra dzisiaj bardzo mądrze w defensywie.

• Dominik Kruzliak trafia do notesu sędziego i w karach indywidualnych mamy wynik 1:1.

• Nieudane uderzenie zawodnika gospodarzy. Od bramki zacznie Cracovia.

• Damian Dąbrowski próbował wykorzystać błąd defensywy rywala, ale w ostatniej chwili został powstrzymany.

• Pewna interwencja Cornela Rapy i sytuacja pod polem karnym Cracovii zostaje opanowana.

• Kamil Pestka już na samym początku meczu łapie żółtą kartkę.

• Kristopher Vida uderza na bramkę Pasów, jednak trafia prosto w Michala Peskovicia.

• Bardzo dobra interwencja Michała Helika, który przerywa kontratak gospodarzy.

• Zsolt Kalmar fauluje zawodnika Pasów tuż przed swoim polem karnym i będzie groźna okazja.

• Pierwsze groźne dośrodkowanie gospodarzy, jednak Bojan Cecarić uspokaja sytuację wybijając piłkę poza pole karne.

• Właśnie rozbrzmiał pierwszy gwizdek na MOL Arena!

• Zawodnicy obu drużyn są już na murawie!

• Dzisiejszy rywal Cracovii nie należy do najbardziej utytułowanych klubów na Słowacji. Tamten sezon był jednak bardzo udany i udało im się uplasować na drugiej pozycji tuż za plecami Slovana Bratysława.

• Witamy Państwa bardzo serdecznie w relacji LIVE z pierwszego meczu pomiędzy Cracovią, a słowackim DAC Dunajska Streda! Jest to pierwszy mecz Pasów w eliminacjach Ligi Europy!

Bartosz Głąb

Dunajska streda cracovia stream

Liga Europy. DAC Dunajska Streda - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Andrzej Banas / Polska Press

Liga Europy. DAC Dunajska Streda - Cracovia ONLINE. W pierwszym meczu 1. rundy eliminacji Ligi Europy Cracovia zagra na wyjeździe ze słowacką DAC Dunajską Stredą, czyli wicemistrzem tego kraju. Podopieczni Michała Probierza liczą na dobry rezultat i awans do kolejnej rundy, jednak rywalizacja ze słowackimi ekipami nie należy do najłatwiejszych dla polskich drużyn.

DAC Dunajska Streda - Cracovia ONLINE

Cracovia udział w eliminacjach Ligi Europy zapewniła sobie rzutem na taśmę w ostatnim meczu rundy finałowej PKO Ekstraklasy. Co prawda uległa wysoko na własnym stadionie z Pogonią Szczecin aż 0:3, ale dzięki wynikom w innych spotkaniach udało jej się zachować czwartą pozycję w tabeli dającą udział w 1.
rundzie eliminacji Ligi Europy. Przed poprzednim sezonem trener Michał Probierz zapowiadał nawet walkę o mistrzostwo Polski, ale przez dłuższą część sezonu te zapowiedzi wydawały się dalekie od rzeczywistości. "Pasy" miały jednak znakomitą końcówkę sezonu, dzięki której niemal otarła się o ligowe podium. Ostatecznie wynik chyba wydaje się być satysfakcjonujący.

Dzisiaj zespół Cracovii czeka nie łatwe zadanie, ponieważ rywalizacja polskich drużyn z ekipami ze Słowacji nie należy do najłatwiejszych. Przekonali się o tym rok temu piłkarze Górnika Zabrze, którzy gładko ulegli Spartakowi Trnawa, w której to występował Patryk Małecki. DAC Dunajska Streda to obecnie wicemistrz Słowacji, jednak w poprzednim sezonie mieli aż siedemnaście punktów mniej od mistrza kraju, Slovanu Bratyslava.

Gdzie oglądać mecz Cracovia - DAC Dunajska Streda? Czy będzie transmisja tv na żywo z meczu Cracovia - DAC Dunajska Streda?
Przeciwnicy Cracovii po raz czwarty w swojej historii zagrają w eliminacjach europejskich pucharów ale jeszcze nigdy nie udało im się awansować do fazy grupowej rozgrywek, co więcej, dwa razy udało im się przejść tylko jedną rundę eliminacyjną. W 1988 roku w eliminacjach Pucharu UEFA Dunajska Streda w 1. rundzie ograła szwedzki Osters IF w dwumeczu aż 6:2, ale w kolejnej trafiła na Bayern Monachium i przegrała 1:5. Natomiast przed rokiem w eliminacjach Ligi Europy Słowacy w 1. rundzie ograli gruzińskie Dinamo Tbilisi po emocjonującym dwumeczu 3:2, a w następnej rundzie musieli uznać wyższość białoruskiego Dynama Mińsk przegrywając w dwumeczu aż 2:7.

Latem krakowski zespół wzmocnili między innymi Holender Pelle van Amersfoort, brat Carlitosa, czy Rafael Lopes. Dodatkowo z wypożyczenia wrócił uczestnik ostatnich mistrzostw Europy do lat 21, Kamil Pestka. Natomiast z zespołem pożegnali się przede wszystkim Airam Cabrera i Javi Hernandez, którzy byli podstawowymi graczami "Pasów" w poprzednim sezonie. Zespół opuścił również Gerard Oliva, w którym pokładane były duże nadzieję, ale szybko po przyjściu do Cracovii odniósł kontuzję, a potem nie łapał się już do pierwszej drużyny.

Przed rozpoczęciem eliminacji Ligi Europy trener Michał Probierz w swoim stylu powiedział, że ich celem jest awans do fazy grupowej Ligi Europy, ale do tego potrzebny jest dobry wynik już teraz ze Słowacką ekipą. Oby jego słowa się spełniły, a "Pasy" już dzisiaj mogły cieszyć się z dobrego rezultatu.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

DAC Dunajska Streda: Jedlićka - Davis, Kone, Satka, Kostrna - Kalmar, Nagy, M.Vida - Ćmelik, Taiwo, K.Vida;
Cracovia: Pesković - Siplak, Datković, Helik, Rapa - Cecarić, Dimun, van Amersfoort, Gol, Hanca - Rafael Lopes.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

DAC DUNAJSKA STREDA
Vasas SC - Dunajska Streda 2:0 (Mecz towarzyski)
MOL Vidi - Dunajska Streda 3:1 (Mecz towarzyski)
Dunajska Streda - Sepsi Sfantu Ghoerghe 3:0 (Mecz towarzyski)
Akhmat Grozny - Dunajska Streda 5:1 (Mecz towarzyski)
Dunajska Streda - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (Mecz towarzyski)
Dunajska Streda - FC STK 1914 Samorin 6:3 (Mecz towarzyski)

CRACOVIA
Cracovia - Puszcza Niepołomice 1:2 (Mecz towarzyski)
Cracovia - Pjunik Erewań 0:1 (Mecz towarzyski)
Cracovia - Partizani Tirani 0:1 (Mecz towarzyski)
Cracovia - FK Orenburg 0:1 (Mecz towarzyski)
Cracovia - GNK Dinamo Zagrzeb 1:0 (Mecz towarzyski)
NK Maribor - Cracovia 1:2 (Mecz towarzyski)

SĘDZIA - Rade Obrenović (Słowenia)

DAC Dunajska Streda - Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 1. rundy eliminacji Ligi Europy DAC Dunajska Streda - Cracovia od 20:25 przeprowadzi TVP Sport HD. Mecz skomentują Jacek Laskowski i Robert Podoliński. Studio przedmeczowe rozpocznie się o 20:00, a gośćmi Jacka Kurowskiego będą Sebastian Mila i Tomasz Kłos. Relacja LIVE w GOL24. Zaczynamy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.