Liga Europy. Juventus zameldował się w ćwierćfinale rozgrywek. Angel Di Maria w pojedynkę załatwił sprawę awansu. Czyste konto Szczęsnego

Piotr Rzepecki
Liga Europy. Juventus Wojciecha Szczęsnego pokonał francuskie Nantes w rewanżu 1/16 Ligi Europy 3:0. W pierwszym meczu padł remis 1:1, a we Francji Juve zdetronizowało rywali. Najmocniej świeciła gwiazda Angela Di Marii, który skompletował w tym meczu hat-tricka.

Liga Europy. Nantes - Juventus 0:3 (0:2)

W pierwszym meczu w Turynie padł niespodziewany remis 1:1. Dziś o niespodziankach nie było mowy. Juve całkowicie zdominowało gospodarzy rozgrywając spotkanie na własnych warunkach.

Wynik otworzył Angel Di Maria już w 5. minucie. Mistrz świata popisał się fantastycznym trafieniem z prawej strony. Piłka po jego strzale nabrała imponującej rotacji i tylko odprowadził ją wzrokiem bramkarz Nantes Alban Lafont.

Awans Juve do kolejnej fazy praktycznie został zapewniony po wydarzeniach z 18. minuty - ręką piłkę zatrzymał obrońca Nantes Nicolas Pallois i arbiter sięgnął do kieszeni i ukarał 35-latka czerwoną kartką, a także wskazał na jedenasty metr. Z rzutu karnego nie pomylił się strzelec pierwszej bramki Angel Di Maria, który uderzył nie do obrony przy prawym słupku.

Viaplay screen

Jeszcze przed przerwą Juve mogło podwyższyć wynik - najpierw dogrania Di Marii nie wykorzystali partnerzy, źle dograł Filip Kostić. Kilka minut później piłka po uderzeniu Serba trafiła w słupek.

W drugiej części meczu piłka właściwie nie opuszczała połowy Nantes. Blisko bramki na 3:0 byli Juan Cuadrado po godzinie gry, ale jego uderzenie obronił bramkarz, a później na strzał z dystansu zdecydował się Alex Sandro, ale znów bramkarz francuskiej drużyny był czujny.

Ostatecznie trafił i ustalił wynik meczu Angel Di Maria, który skompletował hat-tricka. Bramka była przez chwilę analizowana, bo futbolówka po jego strzale została wybita z bramki, ale wcześniej całym obwodem przekroczyła linię bramkową.

Wiele pracy nie miał Wojciech Szczęsny, który zanotował swoje dwunaste czyste konto licząc wszystkie rozgrywki. Był w zasadzie dwa razy zmuszony do interwencji, kiedy na pięć minut przed końcem obronił niezbyt groźny strzał Mohameda Mostafy. Później uderzeniem zaskoczył go Ludovic Blas, ale Polak znakomicie sobie poradził.

Wciąż kontuzjowany jest Arkadiusz Milik, którego zabrakło w meczowej 18-nastce.

Juventus jutro o 12:00 pozna rywala w fazie 1/8 finału. Drużyna Szczęsnego i Milika może spotkać się z m.in Arsenalem Jakuba Kiwiora, Fenerbahce, Realem Betis czy Feyenoordem Sebastiana Szymańskiego.

Nantes - Juventus 0:3 (0:2)
Bramki: Angel Di Maria 5', 20'
Czerwona kartka: Nicolas Pallois 18'.
Skład Nantes: Alban Lafont - Fabien Centoze, Andrei Girotto, Nicolas Pallois, Jean-Charles Castelletto - Moussa Sissoko (46' Samuel Moutoussamy), Florent Mollet (73' Evann Guessand), Pedro Chirivella (24' Charles Traore) - Ludovic Blas, Andy Delort (46' Ignatius Ganago), Moses Simon (73' Mohamed Mostafa).
Skład Juventusu: Wojciech Szczęsny - Mattia De Sciglio (64' Juan Cuadrado), Danilo (82' Leonardo Bonucci), Bremer, Alex Sandro - Nicolo Fagioli, Manuel Locatelli, Adrien Rabiot - Filip Kostić (82' Samuel Illing Junior), Moise Kean (64' Dusan Vlahović), Angel Di Maria (83' Leonardo Paredes).

LIGA EUROPY w GOL24

Zimowe okienko transferowe w Polsce dobiegło końca 22 lutego. Z tego też powodu w czwartek byliście bombardowani informacjami o ostatnich ruchach klubów ze szczebla centralnego. Postaraliśmy się wybrać najciekawsze ruchy z Ekstraklasy, 1 i 2 ligi. Oto lista transferów "last minute".

Najciekawsze transfery Deadline Day w Polsce. Zimowe okienko...