Liga Europy. Manchester United pewny finału w Gdańsku? Wysoka wygrana nad Romą

DW
Manchester United/Twitter
Liga Europy. Manchester United wygrał w pierwszym meczu z AS Romą aż 6:2 i jest już jedną nogą w finale, który w tym sezonie odbędzie się w Gdańsku. Gospodarze znakomicie weszli w mecz, bo już w 9. minucie Bruno Fernandes pokonał bramkarza włoskiego zespołu. Chwilę po golu Portugalczyka jedenastkę wykorzystał Lorenzo Pellegrini a Edin Dżeko dał Romie prowadzenie. Później goście nie nadążyli już za Czerwonymi Diabłami.

Manchester United - AS Roma 6:2 (1:2)

Pierwszy gol w spotkaniu padł stosunkowo szybko, bo już w 9. minucie. Edinson Cavani dobrze podał w pole karne do Fernandesa i ten efektowną podcinką nad Lopezem umieścił piłkę w siatce. Chwilę później fatalny błąd popełnił Paul Pogba. Francuz zagrał ręką we własnym polu karnym, a Lorenzo Pellegrini pokonał bramkarza z 11 metrów. Do przerwy pachniało nawet niespodzianką. Pellegrini płasko zacentrował na piąty metr do Edina Dżeko i ten pewnie uderzył do niemal pustej bramki.

Roma może mówić o dużym pechu, bo nie minęło nawet 45 minut spotkania, a szkoleniowiec musiał przeprowadzić już trzy wymuszone zmiany. Zabrakło ich w następnych fazach meczu. Już w 48. minucie doszło do wyrównania. Bruno Fernandes zagrał prostopadle do Cavaniego, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipera.

Do siatki Romy trafiali jeszcze Pogba i Greenwood, natomiast Fernandes oraz Cavani skompletowali dublet. Urugwajczyk dopełnił formalności, dobijając strzał Wan-Bissaki, Fernandes pokonał bramkarza z rzutu karnego, Pogba wykorzystał asystę Portugalczyka, natomiast Mason Greenwood rozpędził się prawą stroną boiska i efektownie zakończył indywidualną akcję.

W drugim meczu Villareal pokonał Arsenal 2:1. W tym spotkaniu arbiter pokazał aż dwie czerwone kartki.

Bramki: Bruno Fernandes 9' i 71' (k), Edinson Cavani 48' i 64', Paul Pogba 75', Mason Greenwood 86' - Lorenzo Pellegrini 15' (k.), Edin Dżeko 34'

Villarreal CF - Arsenal FC 2:1 (2:0)

Bramki: Manuel Trigueros 5', Raul Albiol 29' - Nicolas Pepe 73' (k.)

Poznaliśmy wysokość nagród jakie UEFA wręczy za przełożony turniej Euro 2020. Reprezentacja Polski bije się o naprawdę duże pieniądze. Już za sam awans na konto PZPN wpłynęło (lub wkrótce wpłynie) 9,25 mln euro. To kwota na poziomie rocznego budżetu takich klubów jak Wisła Kraków, Górnik Zabrze czy Śląsk Wrocław...Jeżeli Polska wyrówna sukces z Francji, czyli zakończy udział na ćwierćfinale, to zarobi o blisko 4 mln euro więcej.

Ile reprezentacja Polski może zarobić na Euro 2020? Oto wyso...