Liga Europy. Manchester United postawił stempel, choć końcówka była nerwowa. Piękna asysta Rashforda

Paweł Birkholz
Manchester United - Celta Vigo 1:1
Manchester United - Celta Vigo 1:1 AFP/East News
Liga Europy. Zgodnie z planem Manchester United awansował do finału. Zaliczką z pierwszego meczu się jednak nie zadowolił. W rewanżu strzelił Celcie Vigo jeszcze jednego gola. W końcówce pozwolił jej wyrównać, wobec czego nerwowo wyczekiwał ostatniego gwizdka. Obie drużyny kończyły w dziesiątkę. Zobacz akcję, po której padła bramka Fellainiego.

Dość niespodziewanie od początku zaatakowali goście z Hiszpanii. Już w 4. minucie mogli wyjść za sprawą Iago Aspasa, który wbiegł w pole karne, efektownie minął Daleya Blinda i huknął na bramkę gospodarzy, lecz na posterunku był Sergio Romero, który z wielkimi problemami odbił strzał. Ta sytuacja pomogła otrząsnąć się zespołowi Jose Mourinho, który z minuty na minutę zyskiwał kontrolę nad przebiegiem meczu, czego efektem był gol krótko po upływie pierwszego kwadransa gry. Marcus Rashford spod linii bocznej cudownie dośrodkował w pole karne, a tam tylko głowę dołożył Fellaini i było 1:0.

Bramka Fellainiego:

Tuż przed przerwą zespół Celty mógł doprowadzić do remisu, ale po efektownym uderzeniu"szczupakiem" przez Daniela Wassa, piłka nieznacznie minęła bramkę Czerwonych Diabłów.

Druga część gry także lepiej rozpoczęli przyjezdni. Daley Blind z linii bramkowej wybił piłkę po wrzutce z linii końcowej autorstwa Hugo Mallo. Chwilę później zawodnicy z Manchesteru odpowiedzieli. Henrikh Mkhitaryan odpalił petardę z linii pola karnego, ale na posterunku był Sergio Alvarez, który popisał się genialną interwencją. Większość kibiców zgromadzonych na Old Trafford i przed telewizorami widziała piłkę w siatce! Z każdą kolejną minutą spotkanie stawało się coraz bardziej otwarte. Po ponad godzinie gry bohater pierwszego meczu, Marcus Rashford, znalazł się w sytuacji sam na sam z Sergio Alvarazem, próbował podcinki lecz ona trafiła prosto w bramkarza.

Bramka na 1:1

Celta się nie poddała. W 74. minucie do remisu mógł doprowadzić strzałem głową John Guidetti, niestety piłka minęła bramkę Sergio Romero! Gorącą końcówkę meczu zapewnił wszystkim Facundo Roncaglia, który wykorzystał świetne dośrodkowanie rezerwowego Claudio Beauvue. Dwie minuty później sędzia Ovidiu Hategan pokazał dwie czerwone kartki! Otrzymali je Facundo Roncaglia, strzelec gola dającego remis, a także defensor Czerwonych Diabłów, Eric Bailly. Jose Mourinho tym samym zmuszony został do wpuszczenia na plac gry Chrisa Smallinga kosztem młodego napastnika - Marcusa Rashforda. Doliczony czas gry nie przyniósł już bramek i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Ostatecznie w dwumeczu Manchester United wygrał 2:1 z Celtą Vigo i awansował do finału Ligi Europy, w którym zmierzy się z Ajaxem Amsterdam. Finał Ligi Europy odbędzie się 24 maja 2017 roku. Gospodarzem będzie stadion Friends Arena w Solnie w Szwecji.

Piłkarz meczu: Marcus Rashford