Liga Europy. Napoli uratowało remis z Leicester City. Legia Warszawa liderem po 1. kolejce

KK
Napoli odrobiło dwie bramki straty w meczu z Leicester
Napoli odrobiło dwie bramki straty w meczu z Leicester Rex Features/East News
Liga Europy. Piłkarze Napoli w meczu z Leicester City byli o krok od porażki. Przegrywali już 0:2, ale w samej końcówce uratowali remis 2:2. Bohaterem gości okazał się Victor Osimhen, który zdobył obie bramki. Po 1. kolejce liderem grupy C jest warszawska Legia.

To było szalone spotkanie na King Power Stadium. Leicester prowadzenie objęło już w 9 minucie. Po asyście Harveya Barnesa do siatki trafił Hiszpan Ayoze Perez.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. W 64. minucie na 2:0 podwyższył Barnes, który zaskoczył Davida Ospinę strzałem z pola karnego. Napoli nieoczekiwanie wróciło do gry. Błysnął Victor Osimhen, który przelobował Kaspera Schmeichela. Przyjezdni wyrównali w samej końcówce. Nigeryjczyk Osimhen znakomicie pofrunął do dośrodkowania Matteo Politano i uderzył nie do obrony.

Piotr Zieliński doszedł już do zdrowia po urazie mięśniowym i w czwartek wyszedł w podstawowym składzie. W pierwszej połowie mógł zdobyć bramkę, ale po dograniu Osimhena nieczysto trafił w piłkę. Polak boisko opuścił w 64. minucie.

Remis w starciu Leicester z Napoli oznacza, że liderem grupy C pozostała Legia Warszawa. Mistrz Polski we wtorek wygrał w Moskwie ze Spartakiem 1:0.

Leicester City - SSC Napoli 2:2 (1:0)

Bramki: Ayoze Perez 9, Harvey Barnes 64 - Victor Osimhen 69, 87

Leicester City: Kasper Schmeichel - Timothy Castagne, Jannik Vestergaard, Jonny Evans (46 Caglar Soyuncu), Ryan Bertrand - Ayoze Perez (46 Caglar Soyuncu), Wilfred Ndidi, Boubakary Soumare (78 James Maddison) - Patson Daka (70 Ademola Lookman), Kelechi Iheanacho (88 Jamie Vardy), Harvey Barnes.

SSC Napoli: David Ospina - Kevin Malcuit (84 Juan Jesus), Amir Rrahmani, Kalidou Koulibaly, Giovanni Di Lorenzo - Andre-Franck Zambo Anguissa (84 Andrea Petagna), Fabian Ruiz, Piotr Zieliński (64 Eljif Elmas) - Hirving Lozano (64 Matteo Politano), Victor Osimhen, Lorenzo Insigne (74 Adam Ounas).

Czerwona kartka: Ndidi (Leicester) / dwie żółte 90+3.

LIGA EUROPY w GOL24

Więcej o LIDZE EUROPY - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Już pięć sezonów minęło od momentu, gdy mistrz Polski w końcu awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Legia Warszawa dostała lekcję futbolu od Borussii Dortmund, udało się jej wyszarpać domowy remis z Realem Madryt (3:3), a w ostatnim meczu pokonać Sporting Lizbona (1:0) i grać dalej w Lidze Europy. Co robią teraz byli piłkarze Legii, który grali w Lidze Mistrzów? Sprawdźcie!

5 lat temu byli z Legią Warszawa w Lidze Mistrzów. Gdzie są teraz?