Liga Europy. Polski mecz w walce o półfinał. Górą Feyenoord Sebastiana Szymańskiego. Roma Nicoli Zalewskiego nie bez szans w rewanżu

Piotr Rzepecki
Liga Europy. Feyenoord górą w pierwszym ćwierćfinałowym meczu LE. Drużyna z Holandii pokonała na własnym stadionie z Romą 1:0. Po 90 minut zagrali reprezentanci Polski - Sebastian Szymański w Feyenoordzie, a w Romie Nicola Zalewski. Sprawa awansu do najlepszej czwórki cały czas jest otwarta. Wszystko rozstrzygnie się w rewanżu w Rzymie za tydzień.

Liga Europy. Drużyna Sebastiana Szymańskiego górą

Na stadionie De Kuip w Rotterdamie zagrała dwójka Polaków. W koszulce Feyenoordu Sebastian Szymański, natomiast w drużynie gości na prawej flance biegał Nicola Zalewski. Zdecydowanie ten pierwszy był częściej pod grą w pierwszej połowie. Ofensywny pomocnik dwukrotnie zdecydował się na strzał w pierwszej odsłonie - najpierw jego próba była kompletnie nieudana, a na kilka minut przed przerwą piłka po jego uderzeniu minimalnie przeleciała obok słupka bramki gości.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Roma była o włos od wyjścia na prowadzenie. Po tym jak zagrał ręką we własnym polu karnym Mats Wieffer, arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Lorenzo Pellegrini, który uderzył w słupek.

Wynik otworzyli gospodarze na początku drugiej połowy. Rajdu lewą stroną Oussama Idrissiego nie zatrzymał Nicola Zalewski. Marokańczyk podał do Matsa Wieffera, a ten huknął zza pola karnego nie do obrony. Na De Kuip uniosła się wrzawa i fetowano piłkarza, który przecież mógł być antybohaterem, bo to właśnie on sprokurował karnego.

Bliski strzelenia gola wyrównującej był Roger Ibanez. Brazylijczyk trafił głową, piłka obiła się od poprzeczki, niemal wpadła do siatki, ale ostatecznie nie przekroczyła całym obwodem linii.

Zalewski błysnął w końcówce meczu. Na dziesięć minut przed końcem ściął akcję do środka, minął kilku rywali w polu karnym holendrów i uderzył, ale piłka trafiła wprost w rywala.

Rewanż zostanie rozegrany za tydzień w Rzymie. 20 kwietnia poznamy półfinalistę, który zmierzy się z wygranym dwumeczu Bayer Leverkusen - Royale Union SG.

Feyenoord - AS Roma 1:0 (0:0)

Bramka: 53' Mats Wieffer.
Skład Feyenoordu: Bijlow - Geertruida, Trauner, Hancko, Hartman - Kokcu, Wieffer, Szymański - Jahanbakhash (72' Danilo), Gimenez (82' Lopez), Idrissi (64' Igor Paixao).
Skład Romy: Patricio - Roger Ibanez, Smalling, Mancini - Spinazzola (84' Celik), Matić, Cristante, Zalewski, Pellegrini (46' Wijnaldum), Dybala (26' El Shaarawy) - Abraham (58' Belotti).

LIGA EUROPY w GOL24

Transfery to temat, który elektryzuje całe piłkarskie środowisko. Już za kilka miesięcy będziemy świadkami głośnych przeprowadzek z udziałem polskich zawodników? Kto będzie najdroższym piłkarzem Biało-Czerwonych w letnim okienku?  Aby zobaczyć wszystkie plotki transferowe klikaj strzałkę w prawo!

Reprezentanci Polski, którzy latem zmienią klub. Lista praw...