Liga francuska. Arkadiusz Milik z siódmym golem. Trafił z rzutu karnego [WIDEO]

Krzysztof Kowalski
Arkadiusz Milik zdobył siódmą bramkę w tym sezonie Ligue 1
Arkadiusz Milik zdobył siódmą bramkę w tym sezonie Ligue 1 AP/Associated Press/East New
Liga francuska. Olympique Marsylia pokonał w derbach Lazurowego Wybrzeża OGC Nice 2:1 i obronił pozycję wicelidera Ligue 1. Jedną z bramek dla marsylczyków zdobył Arkadiusz Milik.

Polski napastnik do siatki trafił w czwartej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy. W polu karnym faulowany był Cengiz Under, a Milik pewnie wykorzystał "jedenastkę" myląc bramkarza Waltera Beniteza. Był to już siódmy gol reprezentanta Polski w trwającym sezonie Ligue 1. W końcówce na 2:0 podwyższył rezerwowy Cedric Bakambu. Goście w doliczonym czasie odpowiedzieli honorową bramką Mario Leminy.

BRAMKA ARKADIUSZA MILIKA:

Po 29. kolejkach Olympique zajmuje drugie miejsce, ale nad trzecim Stade Rennais ma tylko punkt przewagi. Tabelę otwiera Paris Saint-Germain, które mimo porażki z AS Monaco 0:3 zgromadziło aż dwanaście "oczek" więcej od wicelidera.

Olympique Marsylia - OGC Nice 2:1 (1:0)

Bramki: Arkadiusz Milik (karny) 45+4, Cedric Bakambu 89 - Mario Lemina 90+2

Olympique Marsylia: Pau Lopez - Valentin Rongier, William Saliba, Duje Caleta-Car, Pape Gueye (87 Leonardo Balerdi), Boubacar Kamara, Gerson, Matteo Guendouzi, Cengiz Under (75 Amine Harit), Dimitri Payet (88 Cedric Bakambu), Arkadiusz Milik (78 Sead Kolasinac).

OGC Nice: Walter Benitez - Jordan Lotomba (72 Youcef Atal), Jean-Clair Todibo, Pablo Rosario, Melvin Bard (46 Jordan Amavi), Morgan Schneiderlin, Mario Lemina, Khepren Thuram (71 Justin Kluivert), Calvin Stengs (63 Kasper Dolberg), Amine Gouiri, Andy Delort.