Liga francuska. AS Monaco - Lille LIVE! Czy dzisiaj poznamy mistrza Francji?

pi
Loris Roselli/NurPhoto/Sipa USA/East News
Drużyna Kamila Glika już dzisiaj może świętować zdobycie mistrzostwa Francji. Warunek? Wygrana z Lille i co najwyżej remis w starciu Paris Saint-Germain z St. Etienne.

AS Monaco - Lille OSC na GOL24.pl!

Kamil Glik rozgrywa fantastyczny sezon, który dzisiaj może zostać zwieńczony zdobyciem najważniejszego trofeum we Francji. AS Monaco ma szansę przerwać hegemonię Paris Saint-Germain i po 17 latach wygrać Ligue 1. Dla polskiego obrońcy to zupełnie nowe, ale całkiem przyjemne doświadczenie, bowiem w przeszłości reprezentując m.in Piasta Gliwice czy Torino nie miał szansy powalczyć o tytuł najlepszej drużyny w kraju.

AS Monaco w tygodniu rozegrało rewanżowe spotkanie z Juventusem Turyn (porażka 1:2) i odpadło z Ligi Mistrzów. Mimo zakończenia przygody w europejskich pucharach w drużynie z księstwa nie ma wielkiego rozczarowania, ponieważ samo dojście do tak dalekiej fazy rozgrywek było dla wielu ekspertów sporą niespodzianką. O skali poziomu Monaco niech świadczy zeszłoroczna statystyka. Wygrywające w cuglach mistrzostwo PSG miało 31 punktów przewagi nad drugim Olympique Lyon i wygrało wszystkie krajowe trofea. Dla podopiecznych Leonardo Jardima mistrzostwo Francji od początku było priorytetem i tylko kataklizm może spowodować inne rozstrzygnięcie niż tytuł mistrzowski dla ASM.

Historia meczów z Lille przemawia na korzyść monakijczyków. Gospodarze dzisiejszego starcia wygrali 35 spotkań, 34 razy padł remis i 24 razy wygrało Lille. W trwającym sezonie obie drużyny spotkały się dwukrotnie i za każdym razem lepsza okazywała się drużyna Kamila Glika (4:1 w lidze i 2:1 w Pucharze Francji).

Monaco ma świetną passę dziewięciu ligowych zwycięstw z rzędu. Ostatni raz straciło punkty z Bastią (remis 1:1), a przegrało jeszcze w 2016 roku z Olympique Lyon (1:3). Drużyna z księstwa praktycznie nie ma słabych punktów. Ma najlepszą ofensywę w lidze, która dotychczas strzeliła 150 bramek we wszystkich rozgrywkach. Obrona na czele z Kamilem Glikiem straciła w lidze 29 bramek i jest to drugi najlepszy pod tym względem wynik. Gdy dodamy do tego umiejętności takich zawodników jak Mbappe, Lemar, Falcao czy Silva to można śmiało zakładać, że każdy inny wynik niż wygrana gospodarzy będzie dużą sensacją.

Przewidywane składy:

Monaco (1-4-4-2): Subasić – Jorge, Jemerson, Glik, Sidibe – Lemar, Bakayoko, Fabinho, Silva – Germain, Mbappe

Lille (1-4-2-3-1): Maignan – Palmieri, Alonso, Basa, Corchia – Xeka, Amadou – Terrier, De Preville, Lopes - Eder

Nie zagrają:

Monaco: Boschilia, Toure (kontuzje), Carrillo, Dirar (występy niepewne)

Lille: Mendy, Soumaoro, Benzia, Mavuba, Bautheac, Beria (kontuzje)

Gdzie oglądać?

Mecz AS Monaco - Lille OSC rozpocznie się o 21:00. Relację ''minuta po minucie'' z tego spotkania przeprowadzi GOL24.pl! Transmisję od drugiej połowy będziecie mogli zobaczyć w Eleven Sports.