Liga francuska. AS Monaco - Lille LIVE! Czy dzisiaj poznamy mistrza Francji?

• Niesamowita ofensywa AS Monaco w 36 meczach zdobyła 102 gole!

• Mamy ostatni gwizdek sędziego! Monaco wygrywa 4:0 i zostaje Mistrzem Francji!

• Guido Carillo zmienia Joao Moutinho.

• Pechowa interwencja Juniora Alonso i mamy 4:0!

• Zawodnicy Lille krótko rozegrali rzut rożny i utrzymują się przy piłce na połowie Monaco.

• Młody Kylian Mbappe otrzymał owację na stojąco za swój występ! Kibice również w taki sposób nagrodzili Radamela Falcao.

• Bejnamin Mendy zmienia Kyliana Mbappe.

• Subasić fantastycznie broni uderzenie Bahlouliego z rzutu wolnego!

• Radamel Falcao miał eskortę córek gdy opuszczał boisko. Piękny widok!

• Valere Germain w miejsce Falcao.

• W tym sezonie jeden z najlepszych duetów na świecie!

• Kibice gospodarzy już świętują mistrzostwo na trybunach!

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Schodzi Ibrahim Amadou, a zastąpi go Yves Bissouma.

• Fares Bahlouli zmienia Berię.

• FALCAO ŚWIETNYM UDERZENIEM WYKOŃCZYŁ KROSOWE PODANIE I PODWYŻSZYŁ WYNIK MECZU!

• W drugiej połowie to zawodnicy z Lille utrzymują się dłużej przy piłce, ale nie mogą znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną obronę rywali.

• Świetna centra Silvy na głowę Jemersona, niestety Brazylijczykowi niewiele zabrakło aby sięgnąć piłkę i skierować ją do bramki.

• Nicolas de Preville zastępuje Ricardo Kishnę.

• Tak wyglądała dzisiejsza oprawa kibiców drużyny gospodarzy.

• Moutinho krótko rozegrał rzut rożny, gospodarze w posiadaniu piłki.

• Rio Mavuba ukarany żółtą kartką.

• Defensywa Monaco łatwo wybiła piłkę po wrzutce Kishny z rzutu rożnego.

• Subasić pewnie obronił uderzenie Kone,

• AS Monaco jest piątym zespołem w historii, który w jednym sezonie strzelił 100 goli w Ligue 1.

• Nie wyszło Lemarowi i Jemersonowi krótkie rozegranie rzutu rożnego, zorientował się w tym defensor rywala i wybił piłkę poza boisko, kolejny korner dla gospodarzy.

• Moutinho źle dośrodkował z rzutu rożnego i piłka w posiadaniu gości.

• Sliti ukarany żółtą kartką za podcięcie przeciwnika.

• Jemerson został ukarany żółtą kartką.

• Zaczynamy drugą część meczu.

• Piłkarzy AS Monaco dzieli 45 minut od tytułu Mistrza Francji w sezonie 2016/2017!

• Tak się cieszyli piłkarze Monaco po golu Bernardo Silvy

• Koniec I połowy, wracamy za kwadrans.

• GOOOOOOOL! SILVA WYKORZYSTUJE ŚWIETNE PODANIE MBAPPE I PODWYŻSZA WYNIK!

• Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

• Corchia wślizgiem zaatakował przeciwnika, sędzia póki co upomina go słownie.

• Silva centrował w kierunku Lemara, niestety ten nie sięgnął piłki.

• Sliti sfaulował Sidibe, który teraz bardzo cierpi. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Sędzia upomniał słownie Mavubę za brzydki faul na jednym z przeciwników. Przy kolejnej sytuacji zapewne otrzyma żółtą kartkę.

• Obrona Lille pewnie oddaliła zagrożenie po wrzutce z rzutu wolnego autorstwa Thomasa Lemara.

• Młoda drużyna AS Monaco chce zdobyć już dziś tytuł Mistrza Francji!

• Sliti uderzył z linii pola karnego, jednak Subasić był na posterunku i pewnie złapał piłkę!

• Moutinho wrzucił piłkę na krótki słupek z rzutu rożnego, lecz tam był ustawiony Beria i oddalił zagrożenie.

• Bernardo Silva sfaulował rywala w okolicach środka pola, kolejny rzut wolny dla gości.

• Widok na stadion Monaco.

• Sliti próbował zaskoczyć rywali i szybko rozegrał rzut rożny, niestety dla niego szybko zorientowała się defensywa gospodarzy i odebrała piłkę.

• Mbappe zagrał piłkę ręką i arbiter to zauważył i odgwizdał rzut wolny.

• Sliti wrzucił piłkę z rzutu rożnego, jednak defensywa Monaco pewnie ją wybiła.

• Sidibe dopuścił się faulu w defensywie, sędzia odgwizdał rzut wolny dla gości.

• Falcao wyraźnie odżył po powrocie do AS Monaco.. Dzisiejszy gol jest jego 20 w sezonie Ligue 1.

• Mbappe drugi raz w dzisiejszym meczu został złapany na pozycji spalonej.

• GOOOOL! FALCAO GŁÓWKUJE Z BLISKA DO PUSTEJ BRAMKI I MAMY 1:0!

• Mbappe próbował wyjść na czystą pozycję, ale sędzia boczny podniósł chorągiewkę i pokazał spalonego.

• W takiej oprawie wyszli na boisko piłkarze!

• Zaczynamy spotkanie! Monaco jest faworytem meczu i dziś już może zostać mistrzem Francji!

• Witamy Państwa! Za niespełna 30 minut początek spotkania pomiędzy AS Monaco a OSC Lille.

pi

©Loris Roselli/NurPhoto/Sipa USA/East News

Drużyna Kamila Glika już dzisiaj może świętować zdobycie mistrzostwa Francji. Warunek? Wygrana z Lille i co najwyżej remis w starciu Paris Saint-Germain z St. Etienne.

AS Monaco - Lille OSC na GOL24.pl!

Kamil Glik rozgrywa fantastyczny sezon, który dzisiaj może zostać zwieńczony zdobyciem najważniejszego trofeum we Francji. AS Monaco ma szansę przerwać hegemonię Paris Saint-Germain i po 17 latach wygrać Ligue 1.
Dla polskiego obrońcy to zupełnie nowe, ale całkiem przyjemne doświadczenie, bowiem w przeszłości reprezentując m.in Piasta Gliwice czy Torino nie miał szansy powalczyć o tytuł najlepszej drużyny w kraju.

AS Monaco w tygodniu rozegrało rewanżowe spotkanie z Juventusem Turyn (porażka 1:2) i odpadło z Ligi Mistrzów. Mimo zakończenia przygody w europejskich pucharach w drużynie z księstwa nie ma wielkiego rozczarowania, ponieważ samo dojście do tak dalekiej fazy rozgrywek było dla wielu ekspertów sporą niespodzianką. O skali poziomu Monaco niech świadczy zeszłoroczna statystyka. Wygrywające w cuglach mistrzostwo PSG miało 31 punktów przewagi nad drugim Olympique Lyon i wygrało wszystkie krajowe trofea. Dla podopiecznych Leonardo Jardima mistrzostwo Francji od początku było priorytetem i tylko kataklizm może spowodować inne rozstrzygnięcie niż tytuł mistrzowski dla ASM.

Historia meczów z Lille przemawia na korzyść monakijczyków. Gospodarze dzisiejszego starcia wygrali 35 spotkań, 34 razy padł remis i 24 razy wygrało Lille. W trwającym sezonie obie drużyny spotkały się dwukrotnie i za każdym razem lepsza okazywała się drużyna Kamila Glika (4:1 w lidze i 2:1 w Pucharze Francji).

Monaco ma świetną passę dziewięciu ligowych zwycięstw z rzędu. Ostatni raz straciło punkty z Bastią (remis 1:1), a przegrało jeszcze w 2016 roku z Olympique Lyon (1:3). Drużyna z księstwa praktycznie nie ma słabych punktów. Ma najlepszą ofensywę w lidze, która dotychczas strzeliła 150 bramek we wszystkich rozgrywkach. Obrona na czele z Kamilem Glikiem straciła w lidze 29 bramek i jest to drugi najlepszy pod tym względem wynik. Gdy dodamy do tego umiejętności takich zawodników jak Mbappe, Lemar, Falcao czy Silva to można śmiało zakładać, że każdy inny wynik niż wygrana gospodarzy będzie dużą sensacją.

Przewidywane składy:

Monaco (1-4-4-2): Subasić – Jorge, Jemerson, Glik, Sidibe – Lemar, Bakayoko, Fabinho, Silva – Germain, Mbappe

Lille (1-4-2-3-1): Maignan – Palmieri, Alonso, Basa, Corchia – Xeka, Amadou – Terrier, De Preville, Lopes - Eder

Nie zagrają:

Monaco: Boschilia, Toure (kontuzje), Carrillo, Dirar (występy niepewne)

Lille: Mendy, Soumaoro, Benzia, Mavuba, Bautheac, Beria (kontuzje)

Gdzie oglądać?

Mecz AS Monaco - Lille OSC rozpocznie się o 21:00. Relację ''minuta po minucie'' z tego spotkania przeprowadzi GOL24.pl! Transmisję od drugiej połowy będziecie mogli zobaczyć w Eleven Sports.