Liga francuska. Bastia wygrywa z Toulouse, debiut Furmana

Tomasz J. Górski
Dominik Furman zadebiutował w Toulouse w meczu z Bastią
Dominik Furman zadebiutował w Toulouse w meczu z Bastią facebook.com
W spotkaniu 23. kolejki Ligue 1 Toulouse przegrała na własnym stadionie z Bastią 1:2. 55 minut w barwach gospodarzy zagrał Dominik Furman, dla którego był to debiut w lidze francuskiej.

Furman w pierwszej połowie był aktywny. Już w czwartej minucie mógł wpisać się na listę strzelców, ale piłka po jego uderzeniu głową trafiła w słupek. Podobnie jak w Legii, wykonywał rzuty wolne i rożne, których jego koledzy nie potrafili wykorzystać.W 38. minucie miałby na koncie asystę, gdyby Martin Braithwaite wykorzystał jego podanie - Norweg strzelił obok lewego słupka.

Dziesięć minut po przerwie Polaka zmienił Clément Chantôme, który po niespełna 20 minutach został wyrzucony z boiska za dwie żółte kartki.

Toulouse – Bastia 1:2 (1:2)
Bramki: 25' Ben Basat – 11' Cisse, 45+2' Modesto, 90+2' Bruno (z karnego)

Toulouse: Boucher – Spajic, Zebina, Yago (74' Ben Yedder) – Maury (50' Hassani), Trejo, Furman (55' Chantome), Sylla – Aguilar – Ben Basat, Braithwaite

Bastia: Leca – Diakite, Squillaci, Harek, Modesto – Cahuzac, Palmeri, Romaric, Yatabare (50' Sable) – Ilan (80' Khazri), Cisse (56' Bruno)

Żółte kartki: 13' Maury, 41' Yago, 72' Chantome – 51' Modesto, 85' Khazri
Czerwona kartka: 73' Chantome (za dwie żółte)