Liga francuska. Bordeux wygrywa z Ajaccio, asysta Obraniaka

mgs
Piłkarze Bordeaux w meczu 15. kolejki Ligue 1 rozbili na własnym stadionie Ajaccio 4:0. Przy trzeciej bramce zdobytej przez Nicolasa Maurice-Belaya asystę zaliczył Ludovic Obraniak.

Obraniak popisał się asystą już w 55. minucie spotkania, wówczas przejął piłkę po rzucie rożnym i ładnie dograł ją do Nicolasa Maurice'a-Belaya, który umiejętnie wykorzystał "prezent" Polaka i wpakował piłkę do siatki. Wcześniej były reprezentant biało-czerwonych sam mógł zdobyć gola, niestety po jego uderzeniu z dystansu tuż po przerwie piłka minimalnie minęła lewy słupek.

W 15. minucie sędzia pokazał Obraniakowi żółtą kartką za faul na Mehdim Mostefie.

Paradę strzelecką "Żyrondystów" w ósmej minucie rozpoczął Jussie, a po zaledwie pięciu minutach drugiej połowy na 2:0 podwyższył Gregory Sertic. Następnie do bramki Ajaccio trafił wyżej wspomniany już Belay, zaś ostatnią bramkę dla Bordeaux po raz kolejny strzelił w 68. minucie Jussie.

Po 15. kolejkach drużna Obraniaka zajmuje ósme miejsce w tabeli i traci już trzynaście punktów do liderującego PSG. Z kolei sytuacja Ajaccio nie uległa zmianie i drużyna ta plasuje się na przedostatniej pozycji.

Bordeaux - AC Ajaccio 4:0 (1:0)

Bramki: Jussie 8, 68, Sertić 50, Belay 55