Liga francuska. Debiutancki gol Mariusza Stępińskiego!

jac
Mariusz Stępiński strzelił dla FC Nantes
Mariusz Stępiński strzelił dla FC Nantes Bartek Syta / Polska Press
Mariusz Stępiński nie czekał długo na pierwszego gola w lidze francuskiej. Trafił już w drugim meczu. Jego FC Nantes nie wygrało jednak z AS Nancy.

Stępiński podobnie jak w meczu z FC Metz (0:3) wyszedł w podstawowym składzie. W 66 minucie wpisał się na listę strzelców. Akcja została przeprowadzona prawą stroną. Po podaniu od Leo Duboisa reprezentant Polski wiele się nie zastanawiał. Będąc bokiem do bramki uderzył bez przyjęcia. Bramkarz nie zdążył skutecznie zareagować.

Sześć minut potem Nancy zdołało jednak odpowiedzieć. Wyrównującego gola strzelił Loic Puyo. Mecz zakończył się więc remisem. Nantes po czterech kolejkach ma cztery punkty i jest na osiemnastym miejscu. Nancy zajmuje pozycję dziewiętnastą – z takim samym dorobkiem.

AS Nancy – FC Nantes 1:1 (0:0)

Bramki:Puyo 72’ – Stępiński 66’

AS Nancy:N’Dy Assembe – Cuffaut, Cetout, Lenglet, Muratori (21’ Badila) – Guidileye, Pedretti (71’ Dale), Ait Bennasse – Robić (59’ Koura), Hadji, Puyo.

FC Nantes: Riou – Dubois, Walongwa, Vizcarrondo, Lima – Thomsen (59’ Bammou), Gillet, Harit, Moimbe (79’ Rongier) – Stępiński, Sala (87' Aristeguieta).

Piłkarze do wzięcia za darmo. Kto nie ma kontraktu?