Liga francuska. Kamil Glik, Glik, GLIK! Trzecia bramka w Ligue 1

jac
Kamil Glik
Kamil Glik Bartek Syta / Polska Press
Liga francuska. Kamil Glik rozkochuje serca kibiców w Monaco – nie tylko poprzez twardą grę, ale i strzelone gole. Dzisiaj trafił po raz trzeci w sezonie Ligue 1. Zdobył bramkę na początku meczu z AS Saint-Etienne. Jego zespół ostatecznie zremisował 1:1.

Glik na listę strzelców wpisał się już w 8 minucie. Spośród wszystkich zawodników najlepiej nabiegł na piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego od Lemara. Kopnął od razu, przy prawym słupku. Bramkarz bezradnie opuścił ręce, nawet nie był w stanie zareagować.

Monaco długo jednak nie cieszyło się z prowadzenie. W 15 minucie wyrównał i zarazem ustalił wynik Perrin. Uderzył głową – również po wrzutce z wolnego.

Kamil Glik imponuje w tym sezonie. Dla Monaco zagrał 17 razy w pełnym wymiarze czasowym. Zdobył cztery bramki. Trzy w lidze francuskiej, jedną w Lidze Mistrzów.

Przez podział punktów Monaco stracił szansę na dogonienie OGC Nice. Roztrwoniło też przewagę nad trzecim już Paris Saint-Germain. W następnej kolejce drużyna Glika zagra z Nancy. Wcześniej czeka ją rywalizacja w Lidze Mistrzów z CSKA Moskwa (u siebie, w środę).

AS Saint-Etienne – AS Monaco 1:1 (1:1)

Bramki: Perrin 15’ – Glik 8’
Żółte kartki: Mendy, Fabinho, Glik, Jemerson

AS Saint-Etienne: Ruffler – Malcutt, Lacroix, Perrin, M’Bengue – Veretout, Selnaes, Saivet (85' Dabo) – Tannane (78’ Roux), Berić (77’ Soderlund), Monnet-Paquet.

AS Monaco: Subasić – Sidibe, Glik, Jesus Nascimento, Mendy – Fabinho, Bakayoko, Silva (80’ Boschilla), Mbappe (85 Carillo), Lemar – Germain (65’ Falcao).