Liga francuska. Kylian Mbappe zmarnował karnego, potem złapał kontuzję. PSG wygrało na wyjeździe z Montpellier

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
PSG wygrało mimo problemów Mbappe
PSG wygrało mimo problemów Mbappe PAP, EPA
Liga francuska. Luty zaczął się dla Kyliana Mbappe najgorzej jak tylko mógł. Francuz zmarnował rzut karny, po czym zszedł z boiska z kontuzją. Jego PSG wygrało na wyjeździe z Montpellier 3:1 w meczu 21. kolejki.

To był bardzo pechowy wieczór dla Mbappe. W 10. minucie słynny napastnik nie wykorzystał rzutu karnego. Jego pierwszą próbę bramkarz gospodarzy obronił, jednak "jedenastkę" powtórzono, ponieważ obrońcy za szybko wbiegli w pole karne. Za drugim razem trafił w słupek, piłka do niego wróciła, ale 24-letni zawodnik nie popisał się przy dobitce, posyłając piłkę wysoko nad bramką.

Kilka minut później Mbappe musiał zostać zmieniony - doznał kontuzji lewego uda. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w grze.

Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej połowie. Dla paryżan strzelili Hiszpan Fabian Ruiz, argentyński mistrz świata Lionel Messi i zaledwie 16-letni Warren Zair-Emery, a dla gospodarzy Arnaud Nordin.

Broniący tytułu PSG ma 51 punktów i o pięć wyprzedza nowego wicelidera Olympique Marsylia (2:0 na wyjeździe z Nantes).

Na trzecie miejsce spadł RC Lens - 45 pkt, który uległ u siebie Nice 0:1. W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał Przemysław Frankowski, a Łukasz Poręba wszedł na boisko w 65. minucie. Trzeci z Polaków w Lens - Adam Buksa - wciąż pauzuje z powodu kontuzji.

Ten wynik oznacza, że piłkarze Lens zakończyli serię 10 ligowych meczów bez porażki. PAP

Tak wygląda życie Grzegorza Krychowiaka i jego żony Celii w ...