Liga francuska. Skromne zwycięstwo Reims, kontuzja Krychowiaka

mgs
Drużyna Grzegorza Krychowiaka, Stade de Reims pod dość przeciętnym widowisku odniosła skromne zwycięstwo 1:0 z z drużyną OGC Nice. Jedynego gola w doliczonym czasie gry zdobył Charbonnier, a Grzegorz Krychowiak okupił występ groźnie wyglądającą kontuzją.

Zwycięstwo nad Niceą teoretycznie nie powinna sprawiać piłkarzom Stade de Reims większych problemów, bowiem zespół ten od sześciu kolejek notował fatalną passę meczu bez zwycięstwa. Jak się jednak szybko okazało nawet tak przeciętna drużyna potrafiła stawić trudne warunki drużynie Krychowiaka, która tylko za sprawą szczęśliwej bramki zdobytej w 93. minucie spotkania mogła dopisać na swoje konto komplet trzech punktów.

Od pierwszych minut na placu gry obecny był reprezentant Polski, Grzegorz Krychowiak, który mecz rozpoczął z charakterystycznymi plastrami na udzie. Po pół godziny gry w jednym z pojedynków powietrznych z zawodnikiem rywali został kopnięty prawdopodobnie w mięsień czworogłowy, jednak po interwencji sztabu medycznego znów powrócił do gry. Niestety raptem po dwóch rozegranych akcjach reprezentant biało-czerwonych sam poprosił o zmianę i z grymasem bólu na twarzy opuścił murawę, a w jego miejsce pojawił się Antoine Devaux. Na razie nie wiadomo jak poważny jest uraz Polaka.

Z zaistniałej sytuacji z pewnością nie był zadowolony selekcjoner reprezentacji, Adam Nawałka, który przyleciał specjalnie do Reims by z bliska przyjrzeć się grze pomocnika. W niedzielę trener kadry uda się na mecz Bordeaux z Lille, gdzie obejrzy mecz Ludovica Obraniaka.

Stade de Reims – OGC Nice 1:0 (0:0)
Bramki: Charbonnier 90+3