Liga hiszpańska. Atletico skromnie pokonało Getafe. Gol Moraty, asysta Trippiera, wywalczony karny Feliksa. I dwie czerwone kartki

Jacek Czaplewski
Atletico Madryt - Getafe 1:0. Wyjściowy skład zespołu Diego Simeone
Atletico Madryt - Getafe 1:0. Wyjściowy skład zespołu Diego Simeone AFP/East News
Liga hiszpańska. Przebudowane Atletico Madryt rozpoczęło nowy sezon od skromnej wygranej. U siebie na Wanda Metropolitano pokonało Getafe 1:0 (1:0). Przed przerwą trafił Alvaro Morata po debiutanckiej asyście Kierana Trippiera.

Mecz Atletico Madryt - Getafe 1:0

Nowi nie zawiedli. Najdrożej kupiony zawodnik przez Atletico, Joao Felix, wypracował jedenastkę po doskonałym rajdzie z piłką, a Kieran Trippier precyzyjną wrzutką otworzył drogę do bramki Alvaro Moracie. Hiszpan tę okazję wykorzystał z zimną krwią. Z karnego jednak nie trafił, ponieważ jego intencje wyczuł David Soria.

Obie drużyny przez ponad 45 minut grały po dziesięciu. Najpierw z boiska wyleciał doświadczony Jorge Molina, który nadepnął na ścięgna Achillesa Thomasa Parteyam, co udowodnił VAR. Chwilę potem za dwie żółte kartki do szatni udał się również, prawie dwa razy młodszy, Renan Lodi.

Atletico wygrało minimalnie, a w końcówce jego sprzymierzeńcem okazała się poprzeczka. W nastepnej kolejce zespół Diego Simeone zagra na wyjeździe z Leganes. Getafe czeka zaś domowy mecz z Athletikiem Bilbao, który rzutem na taśmę pokonał Barcelonę.

Atletico Madryt - Getafe 1:0 (1:0)
Bramka: Morata 23'
Żółte kartki: Lodi, Saul - Cabrera, Fajr, Nyom, Angel
Czerwone kartki: Lodi 41' (za dwie żółte) - Molina 38' (za faul)
W 56 minucie Morata nie wykorzystał rzutu karnego.

Atletico Madryt: Oblak - Trippier, Savić, Giménez, Lodi - Koke, Saúl, Thomas (63' Hermoso), Lemar (74' Vitolo) - Morata (67' Llorente), Joao Félix.

Getafe: Soria - Suárez (64' Angel), González, Dakonam, Cabrera (46' Garcia) - Nyom, Arambarri, Fajr, Cucurella - Mata (80' Gallego), Molina.