Liga hiszpańska. Barcelona mistrzem Hiszpanii, Deportivo w Segunda Division

Bartosz Głąb
Deportivo - Barcelona
Deportivo - Barcelona AFP/East News
Dzisiaj wieczorem rozstrzygnęły się dwie bardzo ważne kwestie, na które jednak zanosiło się od pewnego czasu. FC Barcelona po wygranej 4:2 z Deportivo La Coruna zapewniła sobie tytuł mistrza Hiszpanii, natomiast jej rywal został zdegradowany.

Duma Katalonii objęła prowadzenie w 7. minucie po przepięknym trafieniu Philippe Coutinho. Katalończycy naciskali mocno na rywali, ale drugą bramkę udało im się zdobyć dopiero w 38. minucie - za sprawą trafienia Leo Messiego. Chwilę później jednak Deportivo pokazało, że jeszcze nie składa broni i niespodziewanie Lucas Perez zdobył bramkę kontaktową, dając tym samym swojej drużynie nadzieję na korzystny rezultat.

W drugiej połowie sprawienie niespodzianki przez Deportivo zaczęło stawać się coraz bardziej realne, bo w 64. minucie Emre Colak doprowadził do wyrównania. Jednak w końcówce spotkania FC Barcelona zdecydowanie podkręciła tempo i Lionel Messi zdobył dwie piękne bramki, które ostatecznie przesądziły o mistrzostwie Barcelony i spadku Deportivo.

Po spotkaniu całe Estadio Riazor zalało się łzami, bo spadek do Segunda Division stał się faktem. Natomiast Barcelona w umiarkowanym stopniu świętowała mistrzostwo kraju, bo od bardzo dawna było o tym wiadomo i chyba tylko kibice Atletico Madryt łudzili się, że uda się dogonić Dumę Katalonii. W następnej kolejce Barcelona zagra na Camp Nou w wielkim El Clasico z Realem Madryt, natomiast Deportivo zmierzy się na wyjeździe z Celtą Vigo.