Liga hiszpańska. Barcelona wciąż na fali. Gładka wygrana z Athletic Bilbao

DW
EAST NEWS
Liderująca w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy Barcelona pokonała dziś Athletic Bilbao 2:0. Bramki dla Blaugrany zdobywali Paco Alcacer i Lionel Messi. Spotkanie zakończyło się już właściwie w pierwszej połowie - wicemistrzowie Hiszpanii zdominowali gości i nie dopuścili ich do jakiejkolwiek sytuacji bramkowej.

W 8. minucie Paco Alcacer otrzymał podanie od Jordi Alby z lewej strony i otworzył wynik. Wcześniej Katalończycy zagrali kilka dokładnych podań, czym rozmontowali obronę drużynę z Kraju Basków. Warto jednak zanotować, że asystujący Alba, w momencie podania od Lionela Messiego, był na pozycji spalonej.

Po pół godzinie Barcelona wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Ousmane Dembele zagrał przed pole karne do Messiego, a najlepszy strzelec w Hiszpanii nie pomylił się w tej sytuacji. Goście nie odpowiedzieli niczym konkretnym. To było gładkie zwycięstwo Blaugrany.

FC Barcelona - Athletic Bilbao 2:0 (2:0)
1:0 - Paco Alcacer 8'
2:0 - Lionel Messi 30'

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba - Ivan Rakitić, Paulinho, Philippe Coutinho (85' Andre Gomes) - Ousmane Dembele (64' Andres Iniesta), Lionel Messi, Paco Alcacer (74' Aleix Vidal).

Athletic: Kepa Arrizabalaga - Inigo Lekue, Unai Nunez, Inigo Martinez, Enric Saborit - Benat Etxebarria (46' Ander Iturraspe), Mikel San Jose - Oscar de Marcos, Raul Garcia, Markel Susaeta (63' Inaki Williams) - Sabin Merino (71' Aritz Aduriz).