Liga hiszpańska. Barcelona załatwiła sprawy w 10 minut, Betis ukarany za wysokie krycie i odważne granie

JCZ
Betis - Barcelona 0:5
Betis - Barcelona 0:5 AFP/East News
Liga hiszpańska. Rutynowe zwycięstwo FC Barcelony. "Duma Katalonii" wprawdzie w pierwszej połowie trochę męczyła się z Betisem Sewilla, ale w drugiej potwierdziła swój kunszt – między 59 a 69 minutą wbiła trzy gole. Skończyło się wynikiem 5:0. Bohaterem Ivan Rakitić, po dwa razy trafili Luis Suarez i Lionel Messi.

Pierwsza połowa potwierdziła, że Betis umie się postawić. Barcelona naturalnie miała swoje szanse, ale nie było ich wiele i żadna nie okazała się klarowna. Wcześniej niż koledzy do szatni zszedł Thomas Vermaelen, który poczuł ból w nodze kiedy wystartował za rywalem.

Blisko godzinę zeszło Barcelonie kruszenie tego betisowego muru. Przebić udało się w 59 minucie, kiedy szybkie wyjście spod własnej szesnastki otworzyło drogę do bramki Ivanovi Rakiticowi. Chorwat przy pierwszym trafieniu w sezonie asystował Luis Suarez.

Betis zaczął grać nerwowo, znów zgubił w identyczny sposób krycie i w 64 minucie praktycznie stracił nadzieje na ugranie czegokolwiek. Emocje "zabił" schowany wcześniej Lionel Messi, któremu na wolne pole zagrał Sergio Busquets.

W 69 minucie z woleja podwyższył Suarez, któremu asystował mu Rakitić. Dzieło zniszczenia w 80 minucie zechciał kontynuować Messi, który "zatańczyć" z trzema rywalami w polu karnym Betisu. 19. bramkę w sezonie zdobył lewą nogą.

Ostatni głos należał jednak do jego konkurenta w wyścigu po koronę strzelców - w 90 minucie wynik na 5:0 uderzeniem pod poprzeczkę ustalił Suarez (piętnaste trafienie). Podawał Messi.