Liga hiszpańska. Dublet Roberta Lewandowskiego na Camp Nou. Barcelona rozbiła beniaminka

Krzysztof Kowalski
AP/Associated Press/East News
Liga hiszpańska. Robert Lewandowski ustrzelił kolejny dublet w La Liga, a Barcelona na Camp Nou pewnie pokonała Real Valladolid 4:0 (2:0). Snajper Blaugrany w dorobku ma już cztery ligowe gole, ale w niedzielę trafił po raz pierwszy przed własną publicznością.

FC Barcelona - Real Valladolid 4:0. Dublet Lewandowskiego na Camp Nou

To był kolejny wieczór z bramkami Roberta Lewandowskiego w La Liga. Tym razem polski snajper przyczynił się do zwycięstwa Barcelony nad beniaminkiem Realem Valladolid. Polak do siatki trafił w 24. i 65. minucie.

Doskonałą okazję miał już w pierwszym kwadransie. W pole karne dośrodkował Raphinha, a Lewy mimo opieki dwóch obrońców uderzył głową i minimalnie się pomylił. Piłka odbiła się najpierw od słupka, a następnie od pleców bramkarza gości. Efektu bramkowego nie dała również próba dobitki na wślizgu.

Polski napastnik dopiął swego w 24. minucie. Uprzedził bramkarza i z trzech metrów kopnął do siatki. Kapitalną asystą popisał się Raphinha. Na 2:0 tuż przed zejściem do szatni podwyższył Pedri.

PIERWSZA BRAMKA ROBERTA LEWANDOWSKIEGO:

Lewandowski dublet skompletował po przerwie. Prostopadle podawał Dembele, a Polak sprytnie uderzył piętą. Piłka po małym rykoszecie od defensora Valladolid wpadła do siatki.

DRUGA BRAMKA ROBERTA LEWANDOWSKIEGO:

W końcówce Lewandowski mógł skompletować hat-trick, ale po jego strzale znakomicie interweniował bramkarz Jordi Masip, parując piłkę na poprzeczkę. To jednak na niewiele się zdało, bo z dobitką zdążył Sergi Roberto, ustalając wynik na 4:0.

Barcelona zgromadziła do tej pory siedem punktów i zajmuje trzecią lokatę. W tabeli z kompletem zwycięstw przewodzą Real Madryt oraz Betis Sewilla.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Drewniany pałacyk w Stanclewie na Warmii to jeden z ulubionych domów Roberta i Anny Lewandowskich. To tu rodzina lubi spędzać wolny czas latem i zimą. Posiadłość robi wrażenie: prywatna plaża, korty tenisowe, eleganckie wnętrza - zobaczcie zdjęcia!Na następnych zdjęciach kolejne informacje. Aby przejść do galerii, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.

Oto letnia rezydencja Roberta i Anny Lewandowskich. Zaglądam...