Liga hiszpańska. FC Barcelona niespodziewanie przegrała z drużyną ze strefy spadkowej. Robert Lewandowski niemal bez sytuacji

Piotr Rzepecki
Liga hiszpańska. FC Barcelona Roberta Lewandowskiego niespodziewanie przegrała z Almerią 0:1. To dopiero druga porażka drużyny Xaviego w lidze. Przewaga nad Realem Madryt wynosi 7 punktów.

Liga hiszpańska. Almeria - FC Barcelona 1:0 (1:0)

Gospodarze sensacyjnie otworzyli wynik tej rywalizacji. Almeria, która przed potyczką tkwiła w strefie spadkowej po szybkiej kontrze w 24. minucie cieszyli się z trafienia. Cudowną bramkę strzelił 21-letni Malijczyk El Bilal Toure, który wykorzystał podanie Luisa Suareza. Piłka po strzale napastnika odbiła się efektownie od poprzeczki i zatrzepotała w siatce; ten gol był dopiero ósmą straconą bramką Dumy Katalonii w lidze.

Lewy niemal bez sytuacji. Niespodziewana strata punktów Barcy

W drugiej części meczu Barca miała wiele sytuacji, by zdobyć gola wyrównującego, ale skutecznością nie imponowali Ferran Torres ani Ronald Araujo. Robert Lewandowski nie miał klarownej sytuacji na zapisanie się w protokole meczowym. Polaka często oglądaliśmy na przedpolu, kiedy uczestniczył w rozegraniu czy wcielał się w rolę dogrywającego.

Lewy miał niezłą okazję na minutę przed końcem, kiedy uderzał w sytuacji sam na sam, ale akcja została przerwana po sygnalizacji sędziego. Kapitan reprezentacji Polski stał na metrowym spalonym.

W doliczonym czasie gry to gospodarze mogli pokusić się o gola na 2:0. W sytuacji sama na sam w interweniującego bramkarza Barcy trafił zmiennik Adrian Embarda.

To dopiero druga porażka Barcy w tym sezonie. Pierwszy raz podopieczni Xaviego przegrali w El Clasico w październiku. Kilka dni temu Lewandowski i spółka odpadli w Lidze Europy przegrywając w rewanżowym meczu 1/16 finału z Manchesterem United 1:2.

W tabeli wciąż Barca rzecz jasna przewodzi. Podopieczni Xaviego mają 7 punktów zaliczki nad Realem, który również wczoraj zgubił punkty - "Królewscy" zremisowali w derbach Madrytu 1:1 z Atletico.

Almeria - FC Barcelona 1:0 (1:0)
Bramka: El Bilal Toure 24'
Skład Almerii: Fernando Martinez - Chumi, Rodrigo Ely, Srdjan Babic, Sergio Akieme - Inigo Eguaras (83' Alejandro Pozo), Cesar de la Hoz, Leo Baptisao (83' Samuel Costa), Lucas Robertone (76' Largie Ramazani), Luis Suarez (76' Adrian Embarda) - El Bilal Toure (89' Kaiky).
Skład FC Barcelony: Marc-Andre ter Stegen - Sergio Roberto, Andreas Christensen, Eric Garcia (67' Ronald Araujo), Jordi Alba - Franck Kessie (46' Raphinha), Sergio Busquets (76' Pablo Torre), Frenkie de Jong - Ferran Torres, Robert Lewandowski, Gavi.