Liga hiszpańska. Nastolatek uratował Real w derbach Madryt z Atletico. Największy wygrany? Barcelona!

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Mecz Real - Atletico 1:1
Mecz Real - Atletico 1:1 PAP, EPA/JUANJO MARTIN
Liga hiszpańska. Remis w derbach Madryt. Real przed porażką z Atletico na Santiago Bernabeu uratował 18-letni Alvaro Rodriguez. W końcówce meczu rezerwowy ustalił wynik na 1:1.

Derby Madryt. Mecz Real - Atletico 1:1

Urugwajczyk zadebiutował w barwach Realu w lidze w ubiegłym tygodniu, w starciu z Osasuną Pampeluna (2:0). Wówczas wszedł na boisko jedynie na kilka końcowych minut. Tym razem włoski trener Carlo Ancelotti wpuścił go nieco wcześniej - w 77. minucie.

Chwilę później gola zdobyli jednak rywale - po dośrodkowaniu Francuza Antoine'a Griezmanna z rzutu wolnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Urugwajczyk Jose Maria Gimenez i oddał precyzyjne uderzenie głową.

Prowadzenie Atletico było zaskakujące, bo goście grali już wtedy w osłabieniu. Kwadrans wcześniej czerwoną kartkę zobaczył Argentyńczyk Angel Correa.

W 85. minucie broniącym tytułu gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania w podobny sposób, tyle że piłkę w pole karne asystujący Chorwat Luka dogrywał z rzutu rożnego, a nie wolnego. Rodriguez, przy którym nie było żadnego obrońcy Atletico, także trafił do siatki głową.

Real ma 52 punkty i nadal jest wiceliderem ekstraklasy. Prowadząca Barcelona zgromadziła o siedem więcej. Drużyna Roberta Lewandowskiego w niedzielę zagra na wyjeździe z Almerią.

Z kolei Atletico zachowało czwartą pozycję z 42 punktami, ale ma już tylko dwa przewagi nad Betisem Sewilla, który w piątek ograł na wyjeździe Elche 3:2. PAP

Real Madryt – Atlético Madryt 1:1 (0:0)

Bramki: Alvaro 85' - Gimenez 78'
Czerwona kartka: Correa 64' (za faul)
Żółte kartki: Militao, Nacho, Modrić - Koke, Llorente, Molina

Real Madryt: Courtois - Carvajal (83' Lucas), Militao, Rüdiger, Nacho (77' Alvaro) - Valverde, Kroos (63' Modrić), Ceballos (63' Camavinga) - Asensio (63' Tchouameni), Vinícius Junior, Benzema.

Atletico Madryt: Oblak - Molina, Savić, Hermoso, Reinildo (23' Gimenez) Llorente (57' Lemar), Koke (76' Witsel), Barrios (46' Correa), Sael (76' Morata) - Carrasco, Griezmann.