Liga hiszpańska. Podrażniony Real mocno obił Deportivo To był mecz Garetha Bale'a, gwizdy dla Karima Benzemy, przełamanie Cristiano Ronaldo

JCZ
Real - Deportivo 7:1
Real - Deportivo 7:1 AFP/East News
Liga hiszpańska. Zaczęło się źle, ale skończyło zgodnie z oczekiwaniami. Real Madryt bardzo wysoko pokonał Deportivo La Coruna, strzelając aż siedem goli i tracąc przy tym jednego. Prym wiódł zmagający się notorycznie z kontuzjami Gareth Bale, ale oprócz niego po dwa gole strzelili także Cristiano Ronaldo oraz Nacho.

Bale dwa razy trafił do siatki; przed przerwą precyzyjnie dokręcił z lewej nogi, po zmianie stron zapisał skuteczną główkę. Po golach Walijczyka Real prowadził już 3:1, lecz tym się nie zadowolił - technicznym strzałem podwyższył Luka Modrić, którego dwiema bramkami "poprawił" Cristiano Ronaldo. Portugalczyk przypłacił to zdrowiem – po zderzeniu został trafiony w łuk brwiowy i przez to obficie krwawił. Nie był w stanie dograć meczu. - Założono mu trzy szwy - wyjawił trener Zinedine Zidane.

Po 273 dniach przerwy przez kwadrans znów mogliśmy obejrzeć tercet BBC. Wchodzącego w 64 minucie Karima Benzemę widownia przywitała jednak solidną porcją gwizdów i buczeń. Mimo wysokiej wygranej "Królewscy" wciąż tracą wiele punktów do liderującej Barcelony.