Liga hiszpańska. Real Madryt w opałach. Przegrał pierwszy mecz w 2019 roku

JCZ
Real Madryt - Real Sociedad 0:2
Real Madryt - Real Sociedad 0:2 AFP/East News
Liga hiszpańska. Kiepsko zaczął się rok dla Realu Madryt. Zamiast sześciu punktów zespół zdobył tylko jeden. Po remisie z Villarrealem (2:2) nadeszła bowiem domowa porażka z Realem Sociedad (0:2). O wyniku zadecydowały sytuacje z 3 i 83 minuty.

Real Madryt miał w tym meczu dużego pecha. Po żadnej z wypracowanych akcji, a było ich kilka, piłka jak na złość nie chciała wpaść do siatki. Od 3 minuty zespół ze stolicy musiał już gonić wynik, a od 61 próbować tego w osłabieniu z uwagi na czerwoną kartkę dla Lucasa Vazqueza. Sprzymierzeńcem nie okazał się także system VAR, który nie wychwycił faulu w szesnastce na Juniorze Viniciusie.

Próby odwrócenia rezultatu spełzły na niczym. Wynik na 2:0 dla Sociedad ustalił w 83 minucie wprowadzony Ruben Pardo, któremu na głowę dograł Willian Jose.

To pierwsza porażka Real Madryt w tym roku, ale już szósta w sezonie. W przypadku wygranej Barcelony nad Getafe strata wyniesie dziesięć punktów. A w następnej kolejce wyjazd do szóstego Betisu Sewilla, który ma od "Królewskich" ledwie cztery oczka mniej.

Real Madryt - Real Sociedad 0:2 (0:1)

Bramki: W. Jose (k.) 3', Pardo 83'
Żółte kartki: Lucas Vazquez, Marcelo, Modrić, Isco - W. Jose
Czerwona kartka: Lucas Vazquez 61' (za dwie żółte)

Real Madryt: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo (77' Reguilon) - Modrić, Casemiro (57' Isco), Kroos (80' Ceballos) - Lucas Vazquez, Benzema, Vinicius.
Real Sociedad: Rulli - Elustondo (69' Zaldua), Llorente, Moreno, Munoz (85' Zubeldia) - Merino (73' Pardo), Illarramendi, Zurutuza - Januzaj, Willian Jose, Oyarzabal.