Liga Konferencji. Awans Śląska Wrocław do III rundy, dublet Roberta Picha. Nerwy w rewanżu z Araratem Erywań na własne życzenie

Jacek Czaplewski
Awans Śląska, dublet Picha. Nerwy w rewanżu na własne życzenie
Awans Śląska, dublet Picha. Nerwy w rewanżu na własne życzenie fot. Ignac Głowacki
Eliminacje Ligi Konferencji. Śląsk Wrocław zgodnie z planem awansował do III rundy eliminacyjnej. W rewanżu z Araratem Erywań jednak zremisował 3:3 (1:2). Szczególnie nerwowa okazała się końcówka pierwszej połowy, gdy wypuścił korzystny wynik.

El. Ligi Konferencji: Śląsk Wrocław - Ararat Erywań 3:3

W dwumeczu Śląsk wygrał 7:5 (4:2, 3:3). Kolejnym rywalem wrocławskiego zespołu będzie w III rundzie izraelski Hapoel Beer Szewa. Pierwszy mecz we Wrocławiu 5 sierpnia.

Dziś Śląsk na własne życzenie sprawił sobie kłopoty. Po szybkim golu aktywnego Roberta Picha (2 minuta) na przerwę zszedł z bramką straty. Błędy obrońców i środka pola wykorzystał Mory Kone, który w przeciągu kilku minut ustrzelił dwa gole.

W przerwie piłkarze Śląska najwyraźniej dostali ochrzan od trenera Jacka Magiery. Szybko doprowadzili do wyrównania, ale sędzia odwołał bramkę Rafała Makowskiego, słusznie dopatrując się zagrania ręką. Gol na 2:2 okazał się na szczęście kwestią czasu. Po chwili do wyrównania doprowadził Szymon Lewkot, któremu po rożnym piłkę przedłużył Wojciech Golla.

Decydujący o awansie cios zadał najlepszy na boisku Pich, który w polu karnym zwieńczył dośrodkowanie od Patryka Janasika. Końcówkę Śląsk ponownie zawalił, tracąc bramkę na 3:3 (dwie okazje miał jeszcze Fabian Piasecki, ale bramkarz cudownie obrobił jego próby). Jest sporo problemów do przeanalizowania przed dwumeczem ze znacznie bardziej wymagającym Hapoelem...

Piłkarz meczu: Robert Pich
Atrakcyjność meczu: 7/10

LIGA KONFERENCJI w GOL24

Więcej o LIDZE KONFERENCJI - newsy, wyniki, terminarze, tabele

PZPN opublikował szczegółowy raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów na szczeblu centralnym w sezonie 2020/21. Z opracowania dowiemy się nie tylko, kto ma najlepiej ocenianego spikera czy ochronę, ale także najlepiej przygotowaną murawę. Poznajcie wyniki w PKO Ekstraklasie, Fortuna Lidze i eWinner 2 lidze. Oceny przydzielono w skali 1-6, gdzie 1 to najniższa ocena, a 6 najwyższa. Na zdjęciu okładowym najlepiej ocenione blisko w PKO Ekstraklasie.