Liga Konferencji. Drużyna Patryka Szysza za burtą. Gent Kamila Piątkowskiego gra dalej

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
EPA/TOLGA BOZOGLU PAP/EPA
Liga konferencji. KAA Gent pokonał na wyjeździe drużynę Patryka Szysza Istanbul Basaksehir 4:1 i został pierwszym ćwierćfinalistą piłkarskiej Ligi Konferencji. Hat-trickiem w mniej niż cztery minuty popisał się 20-letni napastnik gości Gift Orban. Przed tygodniem w Belgii był remis 1:1.

Gent Piątkowskiego gra dalej. Szysz za burtą

Orban trafił do siatki w 31', 32' i 34' minucie. Czwartego gola jeszcze przed przerwą dołożył Hugo Cuypers (37').

Dokonanie Nigeryjczyka robi tym większe wrażenie, że w niedzielę w meczu ligowym z Zulte Waregem (6:2) strzelił cztery bramki. Łącznie w ostatnich sześciu spotkaniach o stawkę zdobył aż 10 goli.

- Zapamiętajcie to nazwisko - napisał belgijski klub na Twitterze pod zdjęciem cieszącego się z gola Orbana.

Patryk Szysz rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się od pierwszej minuty drugiej połowy. Niedługo po wejściu był bliski zmniejszenia strat gospodarzy, ale po jego główce piłka minimalnie minęła bramkę.

Honorowego gola uzyskał za to inny rezerwowy - Belg Adnan Januzaj (88').

Pozostałe mecze rewanżowe 1/8 finału zostaną rozegrane w czwartek. Tego dnia Lech, który przed tygodniem w Poznaniu wygrał 2:0, spotka się na wyjeździe ze szwedzkim Djurgarden. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania w portalu GOL24!

Losowanie par 1/4 i 1/2 finału zaplanowano na piątek. Finał trwającego sezonu Ligi Konferencji odbędzie się 7 czerwca w Pradze. (PAP/oprac. własne)