Liga Konferencji Europy. Norweskie media po porażce Bodo/Glimt z Lechem: To był zimny prysznic w Poznaniu

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
PAP/Jakub Kaczmarczyk
Liga Konferencji Europy. "Zimny prysznic" czy "koniec z lukratywną grą w Europie" - to niektóre komentarze norweskich mediów po porażce piłkarzy FK Bodo/Glimt w Poznaniu z Lechem 0:1 i odpadnięciu z rywalizacji w Lidze Konferencji.

Norweskie media po meczu Lecha z Bodo/Glimt: "W przerwie skończyło się wszystko, co dobre"

Zdaniem norweskich mediów mecz był bardzo wyrównany, szybki i ciekawy, a gdy dołoży się do tego 35 tysięcy na stadionie w Poznaniu, to był wręcz fascynującym widowiskiem.

- Niestety w drugiej połowie już nie dla nas. W przerwie skończyło się wszystko, co dobre - ocenił dziennik "Dagbladet".

Według tytułu, piłkarze z Bodoe odpadli mimo to, że rozegrali dobry mecz, ale zaważyły poważne błędy zarówno w obronie, jak i ataku. - Lecą do domu z bagażem rozczarowania, na które jednak zasłużyli - dodano.

Gazeta "Verdens Gang" oceniła krótko, iż "można powiedzieć, że piłkarze z północy Norwegii rozegrali w Poznaniu dobre spotkanie, lecz fakt jest taki, że w dwóch meczach tego barażu nie potrafili zdobyć bramki".

Kanał telewizji NRK zwrócił uwagę, że po bezbramkowym remisie przed tygodniem w Bodoe w Poznaniu oba zespoły grały już "o wszystko", lecz to szwedzki kapitan polskiej drużyny Mikael Ishak piękną bramką "wygrał ten mecz Lechowi".

Z kolei w kanale TV2 zauważono, że pełne nadziei Bodo/Glimt było stać tylko na remis u siebie, co okazało się było kluczowym rezultatem w tym dwumeczu, który skończył się zimnym prysznicem w Poznaniu - dosłownie, ze względu na padający deszcz, i w przenośni.

- Norweski zespół stoczył wyrównany bój, lecz był nieskuteczny i nie wykorzystał żadnej z szans na gola - podsumowano. (PAP)

LIGA KONFERENCJI w GOL24

Czy rynek jest na to gotowy? Właśnie byli zasłużeni dla polskiej piłki zawodnicy uzyskali licencję UEFA B+A, która uprawnia do pracy m.in. z klubami 2 ligi. Zobaczcie, kto mógłby już dzisiaj przejąć np. Motor Lublin, Polonię Warszawa czy Stomil Olsztyn.

Znani piłkarze zostali trenerami. To zasłużeni reprezentanci...