Liga Konferencji Europy. Oto zarobki piłkarzy Djurgarden. Tyle zgarniają rywale Lecha Poznań w 1/8 finału LKE. Gigantyczne różnice

Piotr Rzepecki
Piotr Rzepecki
Adam Jastrzębowski
Liga Konferencji Europy. Te kwoty nie rzucają na kolana - tak można w skrócie opisać wynagrodzenia piłkarzy szwedzkiego Djurgarden, a więc przeciwnika Lecha Poznań w 1/8 finału LKE. Uposażenia udostępnione przez Szwedzki Urząd Podatkowy są dość zbliżone do tych, które otrzymują piłkarze "Kolejorza". Jedyna różnica jest taka, że piłkarze Djurgarden otrzymują tyle miesięcznie, co piłkarze Lecha tygodniowo...

Na wstępie należy zaznaczyć, że przedstawione kwoty przez Piotra Piotrowicza to kwoty w przeliczeniu na złotówki za miesiąc i są to pełne kwoty, które otrzymali odpowiednio piłkarze i sztab szkoleniowy Djurgarden w roku podatkowym.

Tyle zarabiają rywale Lecha Poznań. Gigantyczna różnica

Nie od dziś wiadomo, że w lidze szwedzkiej zarabia się mniej niż w Ekstraklasie, jednak biorąc pod uwagę, że mówimy o drużynie, która awansowała do najlepszej szesnastki Ligi Konferencji Europy, to można się zdziwić. Zwłaszcza, jeśli skonfrontujemy te uposażenia z zarobkami piłkarzy mistrza Polski.

Największe dysproporcje będą u kluczowych piłkarzy. U takich, którym stworzono kominy płacowe. Nikt bowiem w szeregach Djurgarden nie może liczyć na kontrakt w wysokości Mikaela Ishaka. Zdaniem szwedzkiej gazety Sportbladet kapitan "Lecha" po podpisaniu nowej umowy w Poznaniu zarabia 1 mln euro rocznie.

W przeliczeniu na złotówki to ponad 4,7 mln na rok gry. Miesięcznie wynosi to około blisko 400 tys. złotych.

Jak to się ma do piłkarzy Djurgarden? Najwięcej zdaniem Szwedzkiego Urzędu Podatkowego zarabia 22-letni środkowy pomocnik Hampus Finndell (po przeliczeniu blisko 27 tys. złotych netto na miesiąc). Kalle Holmberg, który otwiera listę płac przeniósł się tej zimy do trzeciej drużyny maltańskiej ekstraklasy Hamrun Spartans.

Znakomita większość piłkarzy szwedzkiego zespołu zgarnia od 10 tys. do 25 tys. złotych miesięcznie. Zdaniem portalu Salarysport większość kadry Lecha takie kwoty utrzymuje, ale w przeliczeniu na tydzień. Joao Amaral (około 190 tys. złotych/miesięcznie), Adriel Ba Loua (144 tys.), Bartosz Salamon (120 tys.), Jesper Karlstroem (110 tys.). To nazwiska na szycie listy.

Oczywiście warto pamiętać, że część uposażenia jest uwarunkowana kwestiami czysto sportowymi. Piłkarze poza określoną podstawą bonusy i dodatki są w stanie "podnieść z boiska" za występ, za wygrane spotkanie etc.

Piotr Piotrowicz, który przedstawił kwoty opublikowane przez Szwedzki Urząd Podatkowy wskazał również zarobki prezesa i dyrektora Djurgarden, a także członków sztabu szkoleniowego rywala Lecha.

Pierwszy mecz Lecha Poznań z Djurgarden odbędzie się przy Bułgarskiej 9 marca o godz. 21:00. Rewanż zostanie rozegrany tydzień później w Sztokholmie.

LIGA KONFERENCJI w GOL24

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gol24.pl Gol 24