Jacek Kmiecik
FC Zorya
Ukraińska Zoria Ługańsk pokonała rumuńską Uniwersitateę Craiovą 1:0 w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji.

Mecz odbył się na neutralnym boisku stadionu Arena Lublin w Lublinie w czwartek 4 sierpnia o godzinie 19:30.

Od pierwszych minut drużyna z Ługańska zdołała przejąć inicjatywę. Już w pierwszej połowie Zoria oddała 8 strzałów na bramkę przeciwników (3 po ziemi). Rumunom udało się trafić w światło bramki tylko 3 razy (ani razu po ziemi). Ukraiński zespół zdołał jednak udokumentować przewagę dopiero w drugiej połowie.

Jedyną bramkę spotkania strzelono w 55. minucie: jej zdobywcą po podaniu Wjaczeslawa Czurko był 20-letni środkowy napastnik Zorii Denis Nagnoynyi, dla którego był to debiut w europejskich rozgrywkach i dopiero trzeci oficjalny mecz w dorosłej drużynie Zorii. Pięć minut wcześniej Nagnoynyi ukarany został żółtą kartką. Dwa następne żółte kartoniki obejrzeli Oleg Danczenko i Yehor Nazaryna. W Universitatei kartki zobaczyli Nicusor Silviu Bancu oraz Mihai Capatina.

Dla Zorii był to pierwszy oficjalny występ w 2022 roku z powodu wojny na Ukrainie i debiut nowego trenera Holendra Patricka van Leeuwena. Poprzedni szkoleniowiec Wiktor Skrypnyk przeszedł do innej ukraińskiej drużyny, uczestniczącej w Lidze Konferencji, Worskli Połtawa, która odpadła w poprzedniej rundzie z AIK Sztokholm (3:2 i 0:2), rozgrywając oba mecze w stolicy Szwecji na Solnej.

Rewanż Universitatea - Zoria odędzie się 11 sierpnia w Craiovej.