Liga Konferencji. Niespodzianka we Florencji. Pogromca Lecha Poznań przegrał w Bazyleą. West Ham United górą w pierwszym starciu

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
PAP/EPA
Liga Konferencji. Fiorentina, która w ćwierćfinale wyeliminowała Lecha Poznań, niespodziewanie przegrała u siebie z FC Basel 1:2 w pierwszym meczu półfinałowym LKE. W innym spotkaniu West Ham United wygrał na własnym boisku z holenderskim AZ Alkmaar 2:1.

Niespodzianka we Włoszech. Pogromca Lecha przegrał z Bazyleą

We Florencji gospodarze, którzy niedługo zagrają w finale Pucharu Włoch, prowadzili od 25. minuty po bramce Brazylijczyka Arthura Cabrala. Piąta drużyna szwajcarskiej ekstraklasy wyrównała jednak w 71. minucie po golu Francuza Andy'ego Dioufa, a zwycięstwo gościom zapewnił w doliczonym czasie gry Zeki Amdouni.

W poprzedniej rundzie Fiorentina również nie popisała się przed własną publicznością, przegrywając z Lechem 2:3, ale miała bardzo dużą zaliczkę z Poznania, gdzie wygrała 4:1.

Drużyna Fabiańskiego górą. "Młoty" bliżej finału

W Londynie West Ham United, z bramkarzem Łukaszem Fabiańskim na ławce rezerwowych, przegrywał po pierwszej połowie z czwartym zespołem holenderskiej ekstraklasy. Tuż przed przerwą fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Tijjani Reijnders.

W 67. minucie z kolei wyrównał z rzutu karnego Algierczyk Mohamed Said Benrahma. Siedem minut później zwycięstwo gospodarzom zapewnił Jamajczyk Michail Antonio.

"Młoty" przystąpiły do meczu podbudowane niedzielnym zwycięstwem nad Manchesterem United 1:0, które znacznie oddaliło od nich widmo spadku z Premier League.

Rewanże 1/2 finału LK zaplanowano na 18 maja, a finał odbędzie się 7 czerwca w Pradze. (PAP/oprac. własne)

LIGA KONFERENCJI w GOL24

O co będzie grać Legia w przyszłym sezonie? Z pewnością stołeczny klub pod wodzą Kosty Runjaica będzie głównym kandydatem do sięgnięcia po tytuł mistrza Polski. Można jednak się zastanowić nad kadrą klubu ze stolicy. Już teraz wiadomo, że kilku piłkarzy trafi latem na Łazienkowską.Pobawiliśmy się w typowanie i ułożyliśmy skład, który być może zobaczymy w przyszłym sezonie. Sprawdźcie jedenastkę Legii na kolejny sezon klikając w prawo!

PKO Ekstraklasa. Oto przewidywana jedenastka Legii Warszawa ...