Liga Mistrzów. Barcelona zwycięża na Celtic Park. Messi ma już 9 bramek

Paweł Jagła
FC Barcelona pokonała na wyjeździe Celtic 2:0
FC Barcelona pokonała na wyjeździe Celtic 2:0 Scott Heppell
Liga Mistrzów. Na inaugurację rozgrywek Barcelona rozstrzelała Celtic 7:0. W środowym rewanżu w Glasgow piłkarze Dumy Katalonii wygrali pewnie, ale już nie tak efektownie 2:0 (1:0). Lionel Messi zdobył obie bramki. Argentyńczyk z dziewięcioma trafieniami zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców Champions League. Blaugrana jest już pewna pierwszego miejsca w grupie C.

Kibice, którzy w środowy wieczór wybrali pojedynek Celtiku z Barceloną nie mieli czego żałować. Emocji nie brakowało już od pierwszych minut. Gospodarze wyszli wysokim pressingiem starając się jak najbardziej uprzykrzyć grę gościom z Katalonii. Śmiało można powiedzieć, że sztuka ta im się udała. Duma Katalonii pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki stworzyła dopiero w 10 minucie, kiedy strzał Messiego został zablokowany. Wcześniej więcej z gry mieli The Bhoys.

Próby dośrodkowań i podcinek w pole karne, jakie uskuteczniali piłkarze Barcy przyniosły skutek w 24 minucie. Piękną asystą popisał się Neymar, który znakomicie wypatrzył urywającego się obrońcom Messiego. Po takim podaniu Argentyńczyk nie mógł tej sytuacji nie wykorzystać.

[VIDEO] Goal Barcelona Messi 0-1 #CelticFCB#CL#UCL#UefaChampionsLeague#ChampionsLeaguepic.twitter.com/L0WA4rbipo

— Loboz Marcin (@LobozMarcin) 23 listopada 2016

Od tego momentu pierwsza połowa nieco się uspokoiła. Swoich szans szukali piłkarze Celticu, ale widać było, że nie mają pomysłu jak sforsować obronę Blaugrany. Najlepszą okazję na zdobycie wyrównującego gola miał Dembele. Strzał młodej gwiazdy drużyny z Glasgow nie bez trudu obronił Ter Stegen.

Na pięć minut przed przerwą prowadzenie gości podwoić mógł Suarez. Urugwajczyk otrzymał doskonałe podanie od Messiego. Strzał El Pistolero obronił w tylko sobie wiadomy sposób Gordon.

Craig Gordon Banks #CelticFCB@papath10@JeromeTomasini@Olivieribanez@BenjDaSilvapic.twitter.com/Po8GqBcJqC

— Baptiste Bruzel (@Baptiste_Bruzel) 23 listopada 2016

Można by się kłócić, że Suarez uderzył prosto w bramkarza, lecz bramkarz Celtiku w tym wypadku wykazał się znakomitym refleksem.

Druga połowa mogła rozpocząć się od mocnego uderzenia ze strony gospodarzy. Znakomicie do meczu wprowadził się Forrest zagrywając piłkę wprost na głowę Dembele. Francuz uderzył bardzo słabo wprost w ręce Ter Stegena. Co nie udało się gospodarzom, udało się gościom. W 55 minucie Suarez został sfaulowany w polu karnym przez Izaguirre, a jedenastkę pewnie na gola zamienił niezawodny Leo Messi - była to jego 9-ta bramka w tej edycji Ligi Mistrzów.

[VIDEO] Goal Barcelona Messi 0-2 #CelticFCB#CL#UCL#UefaChampionsLeague#ChampionsLeaguepic.twitter.com/t29LSRQEmm

Po drugiej bramce gra Celtiku się załamała i do akcji wkroczyła Barcelona. Już kilka chwil po golu Messiego bliski podwyższenia wyniku był El Pistolero. Strzał Urugwajczyka wylądował na słupku. Obrońcy The Bhoys mieli spore problemy z zatrzymaniem rozpędzającej się maszyny z Katalonii. Najciekawsze jest jednak, to że Neymar okazał się jednym z prowokatorów ostrej gry w końcówce spotkania, raz po raz próbując "dokuczyć" Lustigowi. Na zaostrzającej się grze skorzystał Rakitić, który obejrzał żółtą kartkę za pociąganie za koszulkę. Faul Chorwata wyglądał na całkowicie bezmyślny, ale dzięki temu kartonikowi rozgrywający Blaugrany na pewno zagra w meczu 1/8.

Ostatnie minuty meczu toczyły się bez większej historii. Żadnej ze stron nie zależało już na wyniku. Z pewnością wiedzieli już, że w Niemczech padł remis, który w tym układzie dał Barcy awans z pierwszego miejsca w grupie, a Celtikowi "zagwarantował" pozycję ostatnią i koniec przygody z europejskimi pucharami.