Liga Mistrzów. Chelsea półfinalistą. Nieznaczna porażka w rewanżu z FC Porto. Przepiękny gol Mehdiego Taremiego

Jacek Czaplewski
Chelsea półfinalistą Ligi Mistrzów. Porażka w rewanżu z FC Porto
Chelsea półfinalistą Ligi Mistrzów. Porażka w rewanżu z FC Porto AFP/East News
Liga Mistrzów. Chelsea w rewanżu przegrała z FC Porto 0:1, ale dzięki zaliczce z pierwszego meczu awansowała do półfinału rozgrywek. To największy sukcesu klubu od 2014 roku, gdy właśnie w półfinale uznała wyższość Atletico Madryt.

Mecz Chelsea - FC Porto 0:1
Najważniejszą pracę Chelsea wykonała w pierwszym meczu. Na stadionie w hiszpańskiej Sewillii zdobyła dwie bramki, nie tracąc ani jednej. Dziś - także w Sewilli - wystarczyło jej zatem utrzymać przewagę. Udało się połowicznie.

Przez długi czas rewanż był "zamknięty". Chelsea przystała na grę w klinczu. Przed przerwą kibice zgromadzeni przez telewizorami nie zobaczyli nawet jednego (!) celnego strzału. Nieznaczną przewagę miało Porto, ale nie wykorzystało żadnej z szans.

Niewiele wydarzyło się także po zmianie stron. Dopiero w doliczonym czasie Porto objęło prowadzenie. Do dogrywki potrzebowało jednak drugiego gola, którego nie strzeliło. Na osłodę pozostaje zwycięstwo w kategorii "najładniejszy gol ćwierćfinału". Zmiennik Mehdi Taremi po wrzutce załadował piłkę z nożyc w okienko.

Chelsea o prawo gry w finale zagra ze zwycięzcą pary Real Madryt - Liverpool. Pierwszy mecz wygrali "Królewscy" 3:1.

Chelsea - FC Porto 0:1
Bramka: Taremi 94'
Żółte kartki: Sergio Oliveira, Corona, Pepe, Diaz, Evanilson
Spotkanie rozegrano na neutralnym stadionie w Sewilli (Hiszpania).

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Thiago Silva, Rüdiger - James, Kanté, Jorginho, Chilwell - Mount (86' Ziyech), Pulisic, Havertz (92' Giroud).

FC Porto: Marchesín - Manafá (75' Nanu), Mbemba, Pepe, Zaidu - Grujić (63' Taremi), Uribe, Sérgio Oliveira (84' Vieira) - Corona (75' Diaz), Otávio - Marega (75' Evanilson).

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Euro 2020. Początek przełożonych o rok finałów Euro 2020 już 11 czerwca. W pierwszym grupowym spotkaniu reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowacją w Dublinie (14 czerwca). Jaką kadrę na turniej powoła nowy selekcjoner biało-czerwonych Paulo Sousa? Czy będą niespodzianki? Postanowiliśmy wejść w jego buty i wybrać 23 zawodników. Sprawdźcie nazwiska!

Dwa miesiące do pierwszego meczu na Euro 2020. Oto optymalna...