Liga Mistrzów. Chelsea rozmontowana w Rzymie. Roma trafiła trzy razy!

JCZ
Roma - Chelsea 3:0
Roma - Chelsea 3:0 AFP/East News
Liga Mistrzów. Niebywale jednostronny okazał się hit grupy C. AS Roma pokonała Chelsea Londyn aż 3:0. Pierwszą bramkę ujrzeliśmy w... 37 sekundzie i była ona nadzwyczajnej urody; Stephan El Shaarawy huknął z dystansu nie dając szans na skuteczną obronę. Ten sam zawodnik podwyższył przed przerwą, a wynik po zmianie stron ustalił Diego Perotti. Roma przeskoczyła Chelsea w tabeli. Na ławce mecz obejrzał bramkarz Łukasz Skorupski, którego selekcjoner Adam Nawałka powołał na najbliższe zgrupwanie reprezentacji Polski.

Piłkarze mistrza Anglii ledwie rozstawili się na pozycjach i wykonali po pierwszym sprincie, a już mieli co odrabiać. W 37 sekundzie Stephan El Shaarawy, który na gola w Lidze Mistrzów czekał pięć lat, prostym podbiciem huknął nie do obrony. Chelsea chciała się odegrać, ale nie wyszło; Alvaro Morata uderzył nad poprzeczką. Bombę Edena Hazarda zatrzymał zaś Alisson.

Przed przerwą Roma podwyższyła na 2:0 i to za sprawą tego samego zawodnika. El Shaarawy'emu pozostało celebrować trafienie w stylu Messiego, czyli prezentacją koszulki. W drugiej połowie tak ciekawie już nie było, ale gospodarze i tak zdążyli zdobyć kolejną bramkę - emocje technicznym uderzeniem zakończył Diego Perotti.