Liga Mistrzów. Dramat Atalanty Bergamo! PSG wyrwało półfinał w ostatnich minutach!

Jacek Czaplewski
Dramat Atalanty! PSG wyrwało półfinał w ostatnich minutach
Dramat Atalanty! PSG wyrwało półfinał w ostatnich minutach AFP/East News
Liga Mistrzów. Co za finisz Paris Saint-Germain! Francuski gigant awansował do półfinału dzięki wspaniałej końcówce z Atalantą Bergamo. Przegrywał z nią od 27 minut 0:1, ale wygrał 2:1, bo bramki zdobył w samej końcówce. O prawo gry w finale PSG zagra ze zwycięzcą pary RB Lipsk - Atletico Madryt.

Mecz Atalanta Bergamo - Paris Saint-Germain 1:2

Atalanta zalicza cudowny sezon. Pod wodzą Gian Piero Gasperiniego zajęła trzecie miejsce w Serie A. Zaprezentowała bardzo atrakcyjny futbol, czego dowodem jest rekordowa liczba zdobytych bramek - 98.

W grupie Ligi Mistrzów Atalanta uplasowała się jedynie za plecami Manchesteru City. Podobnie jak angielski zespół ograła w 1/8 finału rywala z Hiszpanii - Valencię (4:1, 4:3). Ten dwumecz odbył się jeszcze w lutym i marcu.

Dziś Atalancie zawieszono poprzeczkę jeszcze wyżej i długo wydawało się, że podoła zadaniu. W otwartym spotkaniu strzeliła gola PSG. Okazji z 27 minuty nie zmarnował Mario Pasalić, umieszając piłkę przy prawym słupku.

W meczu z PSG sprzymierzeńcem Atalanty przez długie minuty okazała się strzelecka forma Neymara. Brazylijczyk bardzo łatwo dochodził do klarownych sytuacji, ale spektakularnie je marnował - tak jak choćby na początku meczu, gdy w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył obok lewego słupka. W końcówce PSG nie pomógł też wprowadzony Kylian Mbappe.

Ale i tak stał się cud! PSG chwilę przed końcem doprowadziło do wyrównania za sprawą Marquinhosa, a potem w doliczonym czasie zdobyło decydującą bramkę. Trafił rezerwowy Maxim Choupo-Moting, który wcześniej napędził akcję na 1:1.

PSG wreszcie realnie może myśleć o wygraniu Ligi Mistrzów. W poprzednich edycjach trzykrotnie kończyło grę w 1/8 finału: przegrało z angielskim Manchesterem United w 2019 roku, hiszpańskim Realem Madryt w 2018 i FC Barceloną w 2017 roku. W 2016 na etapie ćwierćfinału PSG zatrzymał angielski Manchester City.

Półfinał PSG - RB Lipsk lub Atletico Madryt odbędzie się 18 sierpnia (wtorek) o 21:00 również w Lizbonie.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

W miniony weekend wróciła rosyjska ekstraklasa, a Grzegorz Krychowiak od razu zaimponował formą, choć nie zdobył bramki, ani nie zanotował asysty. Zaprezentował się jednak tak dobrze w wygranym przez Lokomotiw Moskwa 2:0 wyjazdowym meczu z Rubinem Kazań, że eksperci stacji Opta Sports umieścili go w jedenastce najlepszych piłkarzy 1. kolejki.Zapomnieć o sobie nie daje również piękna małżonka reprezentanta Polski. Celia Krychowiak (Jaunat) lubi bawić się modą, założyła nawet w tym celu bloga, a swoje najciekawsze stylizacje pokazywała i pokazuje na Instagramie. Ostatnio postanowiła trochę zaszaleć i sprawiła sobie nową fryzurę. Sądząc po komentarzach prezentuje się w niej nie gorzej, niż jej mąż na boisku. Nie tylko tym razem.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Grzegorz Krychowiak znów szaleje na boisku, a jego piękna żo...