Liga Mistrzów. Gnabry wprowadził Bayern Monachium do finału. Trafił też Robert Lewandowski

krk
East News
Liga Mistrzów. Bayern Monachium pokonał Olympique Lyon 3:0 (2:0) i zameldował się w finale Champions League. Bohaterem Bawarczyków okazał się Serge Gnabry, który zdobył dwie bramki. W końcówce wynik meczu ustalił Robert Lewandowski, dla którego była to już 15. trafienie w tej edycji Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów: Olympique Lyon - Bayern Monachium 0:3

Jak padły bramki?
0:1 (18. minuta) - Serge Gnabry zbiegł z prawego skrzydła do środka. Wpadł między trzech obrońców i huknął z szesnastu metrów w okienko bramki Anthony'ego Lopesa.

0:2 (33. minuta) - Ivan Perisić z lewej strony pola karnego wyłożył piłkę Robertowi Lewandowskiemu. Polak w doskonałej sytuacji poślizgnął się i leżąc zdołał oddać tylko lekki strzał. Anthony Lopes odbił futbolówkę, ale wobec dobitki Serge'a Gnabry'ego był już bezradny. To już dziewiąte trafienie skrzydłowego Bayernu w tej edycji Ligi Mistrzów.

0:3 (88. minuta) - Joshua Kimmich dogrywał z rzutu wolnego. Robert Lewandowski wygrał pojedynek powietrzny z Marcelo i wpakował piłkę do bramki Anthony'ego Lopesa.

Czas na finał LM

Przed Bayernem finał Ligi Mistrzów 2019/20, w którym na Estadio da Luz zmierzy się z Paris Saint-Germain. Decydujące starcie zaplanowano na niedzielę, 23 sierpnia (godz. 21).