Liga Mistrzów. Inter Mediolan odpadł. Porażka z FC Barceloną. Awans Borussii Dortmund z drugiego miejsca

Jacek Czaplewski
Inter odpadł z Ligi Mistrzów. Za mocna rezerwowa Barcelona
Inter odpadł z Ligi Mistrzów. Za mocna rezerwowa Barcelona AFP/East News
Liga Mistrzów. Na własne życzenie Inter Mediolan pożegnał się z elitarnymi rozgrywkami. W ostatnim meczu fazy grupowej przegrał z grającą w rezerwowym składzie FC Barceloną (1:2). Ten wynik i wynik na Signal Iduna Park premiuje z drugiego miejsca Borussię Dortmund, która pokonała Slavię Praga (2:1).

Mecz Inter Mediolan - FC Barcelona: Włosi dokończą w Lidze Europy

Przed decydującą kolejką wyłącznie Barcelona była pewna awansu do fazy pucharowej. I to z pozycji lidera grupy F. Z tego powodu i wobec natłoku innych obowiązków trener Ernesto Valverde w ogóle nie zabrał do Mediolanu Leo Messiego, Gerarda Pique czy Sergiego Roberto. Na ławce zaczęli natomiast Marc-Andre ter Stegen, Sergio Busquets, Luis Suarez i Frenkie de Jong (dwaj ostatni weszli z ławki).

Inter miał więc ułatwione zadanie. I chociaż stworzył mnóstwo dogodnych sytuacji to Barcelona dość sensacyjnie objęła prowadzenie. W 23 minucie cierpliwą akcję zakończył w polu karnym Carles Perez, któremu piłkę w tempo, na granicy spalonego dograł Arturo Vidal.

Jeszcze przed przerwą mecz wrócił do równowagi. W 44 minucie po świetnym zastawieniu się i odegraniu Lautaro Martineza piłkę w siatce umieścił Romelu Lukaku. Interowi pozostała cała druga połowa na wbicie drugiej bramki - bramki koniecznej wobec prowadzenia Borussii...

Mimo wybornych okazji Lukaku, a także Martineza (trafił DWUKROTNIE ze spalonego) Inter nie przechylił szali na swoją korzyść. Na dodatek w 87 minucie dobił go wprowadzony Ansu Fati, trafiając do bramki po uderzeniu od prawego słupka.

Oprócz Interu na wiosnę w Lidze Europy zobaczymy jeszcze RB Salzburg, Ajax Amsterdam i Benfikę Lizbona. Do fazy pucharowej Ligi Mistrzów awansowałli natomiast Liverpool, Napoli, Valencia, Chelsea, RB Lipsk oraz Olympique Lyon.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Od Euro 2020 dzieli nas raptem parę miesięcy. Kadrę czekają jeszcze cztery mecze towarzyskie (wszystkie w Polsce) i jedno zgrupowanie w podpoznańskiej Opalenicy. Pozostało zatem niewiele czasu i okazji, by przekonać do siebie Jerzego Brzęczka, który na turniej zabierze nie 27 zawodników, jak podczas eliminacji, lecz tylko 23. Czy na ostateczniej liście dojdzie do niespodzianek? Czy powołanie otrzyma ktoś, kto do tej pory nie był zapraszany, albo wypadł na którymś z etapów? Niewykluczone! Przedstawiamy kandydatury, które dzisiaj nie wydają się oczywiste, ale w maju mogą nabrać powagi.

Nie grają u Brzęczka, mają szanse... na Euro? Muszą zaliczyć...