Liga Mistrzów. Inter prowadził 2:0 i przegrał. Niesamowity comeback Borussii Dortmund

Krzysztof Kowalski
East News
W meczu Borussii Dortmund z Interem Mediolan przyjezdni po 40. minutach prowadzili 2:0. Piłkarze BVB pokazali charakter i w drugiej połowie zdobyli trzy bramki. Bohaterem Borussii okazał się Marokańczyk Achraf Hakimi, który zanotował dublet. Łukasz Piszczek pojawił się na ostatnie osiem minut.

Liga Mistrzów: Borussia Dortmund - Inter Mediolan 3:2

Przyjezdni spotkanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 5. minucie błysnął Lautaro Martinez, który potężnym strzałem z pola karnego pokonał Romana Burkiego. Borussia powinna wyrównać w 18. minucie, ale płaski strzał Mario Goetze odbił Samir Handanović, a główkujący Nico Schulz nieznacznie się pomylił. Skuteczni byli za to goście. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Antonio Candreva podał na 13. metr do nadbiegającego Matiasa Vecino, a ten mierzonym uderzeniem zaskoczył golkipera BVB.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Ich starania szybko przyniosły efekt. Asystował Goetze, a po nieczystym strzale Achrafa Hakimiego piłka wturlała się do bramki. W 64. minucie Borussia doprowadziła do wyrównania. Podanie Paco Alcacera na bramkę zamienił Julian Brandt.

Huraganowe ataki BVB nie ustawały. W 77. minucie raz jeszcze błysnął Achraf Hakimi. Marokańczyk do spółki z Jadonem Sancho rozklepał obronę Interu i celnym uderzeniem przy słupku zapewnił gospodarzom zwycięstwo.

Po czterech kolejkach tabelę grupy F z ośmioma punktami otwiera Barcelona. Borussia z siedmioma oczkami jest druga, a Inter z czterema punktami jest trzeci.

Piłkarz meczu: Achraf Hakimi