Liga Mistrzów. Lewandowski nie do zatrzymania. Polak z dubletem, Bayern z trzecim zwycięstwem

krk
AP/Associated Press/East News
Liga Mistrzów. Robert Lewandowski z kolejnym dubletem w Champions League! Kapitan reprezentacji Polski dwa razy wpisał się na listę strzelców w wyjazdowym meczu z Olympiakosem Pireus. Konfrontacja zakończyła się zwycięstwem Bayernu 3:2 (1:1). Lewandowski w trwającej edycji LM zdobył już pięć bramek.

Liga Mistrzów: Olympiakos Pireus - Bayern Monachium 2:3

Spotkanie w Pireusie nie przebiegało po myśli Bayernu. Olympiakos już pierwsze celne uderzenie zamienił na bramkę. W 23. minucie Youssef El-Arabi strzałem głową Manuela Neuera. Odpowiedź Bawarczyków nadeszła szybko, a strzeleckim instynktem wykazał się Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski dopadł do piłki odbitej przez bramkarza po uderzeniu Thomasa Muellera i wpakował ją do siatki.

Lewandowski na tym nie poprzestał. W 62. minucie napastnik Bayernu zachował sporo sprytu po rzucie rożnym i uprzedził golkipera Olympiakosu. Dla Polaka były to bramki nr 57 i 58 w Lidze Mistrzów. W klasyfikacji najlepszych strzelców w historii "Lewy" wyprzedził Ruuda na Nistelrooya. Do czwartego Karima Benzemy traci tylko dwa trafienia.

Bayern prowadzenie podwyższył kwadrans przed końcem, a na listę strzelców za sprawą kapitalnego uderzenia zza pola karnego wpisał się Corentin Tolisso. Ambitnie grający gospodarze rozmiary porażki zmniejszyli w 79. minucie, ale na więcej już ich stać nie było.

W tej edycji Ligi Mistrzów Lewandowski strzelił już pięć goli. W sumie w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach zdobył dla Bayernu 18 bramek.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Więcej o LIDZE MISTRZÓW - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Coraz mniej czasu pozostaje do 1 stycznia. A to ważna data dla piłkarskich klubów, gdyż wtedy można rozpocząć negocjacje z zawodnikami, którym w połowie roku kończą się kontrakty. Sprawdźcie, którym piłkarzom Ekstraklasy kończą się umowy!

Komu wygasają kontrakty? Piłkarze Ekstraklasy do wzięcia za ...