Liga Mistrzów. Liverpool bezbramkowo zremisował z Realem. Królewscy w półfinale!

DW
EASTNEWS
Liga Mistrzów. W pierwszym meczu obu drużyn w Madrycie zespół "Królewskich" wygrał 3:1 po dwóch bramach Viniciusa Juniora i trafieniu Marco Asensio. Jedyną bramkę dla Liverpoolu nieco przypadkowo zdobył Mohamed Salah. Tamto spotkanie zdominował zespół Realu i dla dzisiejszych gospodarzy tamten rezultat był bardzo szczęśliwy. Okazało się, że na wagę złota, bo na Anfield padł bezbramkowy remis i to Królewscy zameldowali się w półfinale.

Liverpool - Real Madryt 0:0 (1:3 w pierwszym meczu

Najważniejsze wydarzenia:

• 2. minuta - Mohamed Salah stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale Egipcjanin uderzył wprost w Thibaut Courtoisa.
  • 11. minuta - James Milner potężnie uderzył z dalszej odległości, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się belgijski bramkarz.
  • 20. minuta - Karim Benzema pokusił się o indywidualną akcję, wpadł w pole karne Liverpoolu, minął rywala i jego zagranie jeszcze po rykoszecie trafiło w słupek bramki Alissona.
  • 41. minuta - Przed znakomitą szansą na zdobycie bramki stanął Mohamed Salah, ale Egipcjanin uderzył fatalnie przenosząc piłkę wysoko ponad bramką Realu.
  • 66. minuta - Vinicius Junior ruszył sam na sam z Alissonem, ale bramkarz Liverpoolu dwukrotnie fantastycznie interweniował uniemożliwiając Realowi zdobycie bramki.