Liga Mistrzów. Liverpool przegrał z Napoli. Dries Mertens trafł z karnego, prawie 30 minut Piotra Zielińskiego

Jacek Czaplewski
Mecz Napoli - Liverpool 2:0
Mecz Napoli - Liverpool 2:0 AFP/East News
Liga Mistrzów. Obrońca trofeum rozpoczął nową edycję od zasłużonej porażki. Liverpool na San Paolo przegrał z Napoli 0:2 (0:1). W końcówce wykiwał go Dries Mertens, który wykorzystał jedenastkę, oraz zmiennik Fernando Llorente, który wygrał walkę w polu karnym. W drugiej połowie zagrał jeden z Polaków - Piotr Zieliński.

Napoli trafiło dopiero w ostatnich minutach, ale sytuacje stworzyło sobie również także wcześniej. Dobrze wypadła jego cała druga linia i ustawiony w ataku duet Hirving Lozano - Dries Mertens. W obronie nie do przejścia był zwłaszcza Kalidou Koulibaly. Senegalczyk interweniował wiele razy i bardzo skutecznie.

W pierwszej połowie najlepszej okazji dla Liverpoolu nie wykorzystali Sadio Mane, Roberto Firmino oraz Mohamed Salah. Obok uderzył też James Milner. To się zemściło po przerwie. Po faulu Andrew Robertsona na Jose Callejonie do siatki trafił Mertens - w 82 minucie.

Wcześniej na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Polak na skrzydle zastąpił Lorenzo Insigne. Drugi z naszych rodaków, Arkadiusz Milik, pozostał do końca na ławce rezerwowych. Zamiast niego trener Carlo Ancelotti wprowadził Fernando Llorente i to okazało się strzałem w dziesiątkę. W 92 minucie Hiszpan ustalił bowiem wynik.