Liga Mistrzów. Napoli wita się z elitą? Krok wykonany, Polacy weszli po przerwie

JCZ
Napoli - Nice 2:0
Napoli - Nice 2:0 AFP/East News
Liga Mistrzów. Napoli wykonało ważny krok w kierunku fazy grupowej. W pierwszym meczu IV rundy kwalifikacyjnej pokonało u siebie OGC Nice 2:0 (1:0). Bramki zdobyli Dries Mertens oraz Jorginho. Piotr Zieliński z Arkadiuszem Milikiem pojawili się na boisku w drugiej odsłonie. Francuzi kończyli mecz w dziewiątkę – jedną z czerwonych kartek sędzia Szymon Marciniak pokazał za faul na Zielińskim.

Obaj Polacy rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. W meczu gwizdał za to polski skład sędziowski. Szymon Marciniak razem ze swoimi asystentami zaliczył kolejny udany występ. Nie popełnił żadnego błędu, który mógłby wypaczyć wynik.

Na niekorzyść Arkadiusza Milika strzelanie rozpoczął jego konkurent – Dries Mertens. Belg w 13 minucie wykończył składną akcję zespołu. Podał mu Lorenzo Insignie. Napoli zepchnęło gości do defensywy, ale długo nie potrafiło podwyższyć prowadzenia.

Po godzinie gry murawę opuścił Marek Hamsik, a zmienił go Piotr Zieliński. Krótko po wejściu został brzydko sfaulowany przez Vincenta Koziello i wymagał pomocy medycznej. Marciniak wyrzucił Francuza z boiska, a Nicea kończyła w dziewiątkę, bo za dyskusję wyleciał też Alessane Plea.

Napoli dopięło swego w 70 minucie. Rzut karny na bramkę zamienił wówczas Jorginho, który pewnie umieścił piłkę przy prawym słupku. Arkadiusz Milik dostał tylko kwadrans od trenera Maurizio Sarriego.

Piłkarz meczu: Dries Mertens