Liga Mistrzów. Real Madryt załamany. Mimo świetnej gry wypuścił wynik 2:0 z PSG. Tylko remis

Jacek Czaplewski
Mecz Real Madryt - Paris Saint-Germain 2:2
Mecz Real Madryt - Paris Saint-Germain 2:2 AFP/East News
Liga Mistrzów. Szok na Santiago Bernabeu. Real Madryt dzięki dwóm bramkom Karima Benzemy prowadził z PSG. Meczu jednak nie wygrał. W końcówce do wyrównania doprowadził Pablo Sarabia (2:2), trafiając do siatki w 83 minucie.

Real ocierał się dzisiaj o perfekcję. Był głodny, pomysłowy, konkretny. Momentami przypominał siebie z najlepszych edycji Ligi Mistrzów. A jednak meczu nie wygrał, tracąc dwubramkowe prowadzenie w samej końcówce.

Spotkanie ułożyło się dosyć szczęśliwie dla "Królewskich". To szczęście polegało choćby na cofnięciu decyzji o rzucie karnym dla PSG i czerwonej kartce Thibauta Courtoisa. Belg oczywiście sfaulował Kyliana Mbappe, ale to zdarzenie poprzedziło przewinienie na Marcelo w środku pola. Sędzia na boisku je pominął, dlatego interweniował system VAR.

W tym meczu Real stworzył wystarczającą liczbę akcję, by powiedzieć, że zasłużył na zwycięstwo. Bramkę na 1:0 zdobył po składnej akcji, którą zaczął Eden Hazard (jeszcze na własnej połowie), a zakończył w polu karnym Karim Benzema.

W 79 minucie Francuz podwyższył prowadzenie. To trafienie nie dało jednak nawet zwycięstwa. PSG na samym finiszu zerwalo się do gonitwy i szybko ustalił wynik na 2:2. Po bramce zdobyli Kylian Mbappe i Pablo Sarabia.

Chwilę przed ostatnim gwizdkiem słupek obił jeszcze Gareth Bale, a w Keylora Navasa uderzył Rodrygo. PSG na sto procent zakończy fazę grupową na pierwszym miejscu. Real dzisiaj zapewnił sobie awans z drugiego miejsca.

"To niedopuszczalne, żeby sędziowie VAR sami z siebie wołali arbitra głównego." Thomas Tuchel oburzony pracą sędziów w meczu Ligi Mistrzów

Nie raz wszyscy mieli go już serdecznie dosyć, a jednak wiadomość o powrocie Jose Mourinho na trenerską ławkę zelektryzowała media i kibiców. Nie wiadomo jak poradzi sobie w Tottenhamie, wiadomo za to, że nudno raczej nie będzie. Wcześniej nie było.Bo prawda jest taka, że choć trudno jest znaleźć trenerów bardziej od Portugalczyka utytułowanych, to jeszcze trudniej kogoś na tym stanowisku, który budzi tak skrajne emocje. Jedni go kochają, inni wprost przeciwnie. Nierzadko są to nawet te same osoby. Na przykład...[Uruchom galerię klikając w ikonę "następne zdjęcie", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu]

Prowokator wrócił, czym tym razem zbulwersuje - największe s...