Liga Mistrzów. Robert Lewandowski z hat-trickiem! Pogrom w pierwszym meczu grupowym

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/ALEJANDRO GARCIA
Debiut Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów w barwach Blaugrany był bardzo udany. Polak zdobył trzy bramki i poprowadził swój zespół do pewnego zwycięstwa z Viktorią Pilzno. Czeski zespół nie miał nic do powiedzenia w tym meczu - od samego początku FC Barcelona wyraźnie dominowała dużo słabszego rywala. Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął Frank Kessie w 13. minucie meczu. Na bramkę Roberta Lewandowskiego musieliśmy czekać do 34. minuty. Drugą bramkę Polak zdobył tuż przed przerwą. Ostatnia bramka napastnika padła w 67. minucie, kiedy pokonał bramkarza strzałem z dystansu. Tym samym, Lewandowski został pierwszym graczem, który strzelił hat-tricka dla 3 różnych klubów w Lidze Mistrzów!

FC Barcelona - Viktoria Pilzno 5:1 (3:1)

Grupa C to tegoroczna grupa śmierci, w której Inter Mediolan zmierzy się z Bayernem Monachium i FC Barceloną o pierwsze miejsce. Kopciuszkiem na salonach jest Viktoria Pilzno, która w dzisiejszym meczu wyraźnie odstawała od rywala z Hiszpanii. Czesi musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby zdobyć punkt w rywalizacji z podopiecznymi Xaviego. Niespodzianki jednak nie było - trzy punkty zostały w Barcelonie.

FC Barcelona od samego początku zaczęła bardzo odważnie i agresywnie. Na początku spotkania, Ousmane Dembele podał płasko przed pole karne do Frenkie'ego de Jonga. Niestety Holender uderzył prosto w bramkarza.

Kapitan reprezentacji Polski miał szansę na bramkę już w 11. minucie. Robert Lewandowski wyszedł na 25. metr. Podał do szeroko ustawionego Ousmane'a Dembele, który zrewanżował się odegraniem na 13. metr. Strzał polskiego napastnika zablokował Lukas Hejda.

Pierwsza bramka w meczu padła dwie minuty później. Po dośrodkowaniu Ousmane'a Dembele z prawego narożnika Jules Kounde zgrywa piłkę za siebie na 7. metr, gdzie mierzonym uderzeniem głową wynik spotkania otwiera Franck Kessie!

Prowadzenie podwyższył Lewandowski - mierzone uderzenie z 16. metra znajduje drogę do siatki tuż przy prawym słupku! Wyciągnięty jak struna Jindrisek Stanek był bezradny. Asystę zanotował Sergi Roberto.

W końcówce spotkania goście zaskoczyli Barcę - kontra, po której zdobyli bramkę kontaktową. Po zablokowanym strzale Adama Vlkanovy piłkę na lewej stronie przejmuje Vaclav Jemelka. Centruje przed bramkę do Jana Sykory, który uderzeniem głową z bliska wpisuje się na listę strzelców!

Tuż przed zejściem do szatki, Barcelona przeprowadziła jeszcze jedną akcję - Ousmane Dembele posyła piłkę z prawej strony na dalszy słupek do Roberta Lewandowskiego, który "szczupakiem" kieruje ją do pustej bramki. Wynik do przerwy: 3:1.

67. minuta. Łudząco podobna akcja przy pierwszym trafieniu "Lewego". Po zagraniu Ferrana Torresa, Robert Lewandowski mierzonym uderzeniem zza linii 16. metra przy prawym słupku zdobywa swoją trzecią bramkę w dzisiejszym meczu!

Kilka minut później mieliśmy już 5:1! Miękkie zagranie Ousmane'a Dembele w "szesnastkę" do Ferrana Torresa, który uderzeniem z woleja pod poprzeczkę podwyższa prowadzenie "Dumy Katalonii"!

Lewandowski strzelił swojego 88. gola w Lidze Mistrzów i awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii rozgrywek. Napastnik Realu Madryt Karim Benzema ma 86 bramek. Atakujący Manchesteru United Cristiano Ronaldo (140 goli), który w tym sezonie odpadł z rozgrywek, pozostaje najlepszym strzelcem Ligi Mistrzów. Na drugim miejscu jest napastnik PSG Lionel Messi z 125 bramkami.