Liga Mistrzów. Szymon Marciniak posędziuje ćwierćfinał LM. Sędzia został wyznaczony do poprowadzenia włoskiego hitu Napoli - AC Milan

Piotr Rzepecki
Szymon Łukasik
Liga Mistrzów. Szymon Marciniak został wyznaczony do poprowadzenia ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów, informuje włoski portal Football Italia. To dla 42-latka powrót do gwizdania w rozgrywkach europejskich po miesięcznej przerwie spowodowanej urazem.

Szymon Marciniak posędziuje hit Ligi Mistrzów. Zagwiżdże Zielińskiemu i spółce

O nominacji 42-letniego polskiego arbitra przekazali włoscy dziennikarze z portalu Football Italia. Dla Marciniaka spotkanie w Neapolu będzie powrotem do rozgrywek europejskich po miesięcznej przerwie. Arbiter przez kilka tygodni narzekał na uraz.

Ostatnim meczem przed kontuzją, który poprowadził był mecz FC Porto - Inter Mediolan (0:0). W ten weekend był rozjemcą starcia w polskiej lidze między Koroną Kielce a Jagiellonią (2:1).

W tym sezonie Marciniak w LM gwizdał w pięciu spotkaniach - we wspomnianym meczu 1/8 finału w Porto czy m.in. w meczu FC Barcelona - Inter Mediolan w fazie grupowej (3:3).

Nie ma jednak wątpliwości, że Marciniak, który prowadził finał katarskiego mundialu celuje także w nominację na finał Ligi Mistrzów, który zaplanowany jest na 10 czerwca w Stambule.

W pierwszym meczu 1/4 finału LM między Milanem a Napoli, lepsza była drużyna z Mediolanu (1:0). W tamtym spotkaniu niemal cały mecz zagrał Piotr Zieliński. Prawdopodobnie reprezentant Polski zagra i w rewanżowym starciu.