Liga Mistrzów. Trzy gole Messiego na początek Ligi Mistrzów! Barcelona gromi PSV 4:0

JCZ
Barcelona - PSV 4:0
Barcelona - PSV 4:0 AFP/East News
Liga Mistrzów. Pierwsze zwycięstwo w nowej edycji odhaczyła FC Barcelona. W grupie B bez szczególnego nakładu sił pokonała u siebie PSV Eindhoven 4:0 (1:0). Doskonały występ zaliczył Lionel Messi, który ustrzelił hat-tricka.

Choć PSV stosowało agresywny pressing i miało kilka groźnych kontrataków, to Barcelona od pierwszych minut dominowała na boisku. Po stronie przyjezdnych dobrze wyglądał za to Hirving Lozano, który zaimponował swoją szybkością w paru sytuacjach. Ten zawodnik błyszczał też na początku Mundialu w Rosji.

Barcelona wyszła na prowadzenie w 32 minucie, po faulu na Ousmane Dembele. Lionel Messi uderzył z rzutu wolnego w samo okienko bramki. Od tego momentu PSV przestało atakować, a Barcelona przejęła totalną kontrolę nad spotkaniem.

W drugiej części Barcelona dalej przeważała i kwadrans przed końcem rozpoczęła dzieło zniszczenia (mimo gry w dziesiątkę po wyrzuceniu Samulea Umtitiego). Po minięciu trzech rywali wynik podwyższył Ousmane Dembele, zaś chwilę po nim na 3:0 trafił niezawodny Messi. Kapitan zresztą zakończył zabawę, ustalając wynik w 87 minucie. Gdyby wcześniej swoją sytuację wykorzystał też Luis Suarez (trafił w poprzeczkę) to zwycięstwo byłoby jeszcze bardziej okazałe.

W drugim spotkaniu grupy B Inter Mediolan wygrał z Tottenhamem 2:1, choć dopiero po szalonej końcówce. Na trafienie Christiana Eriksena odpowiedział w 86 minucie Mauro Icardi, a w 92 minucie wynik ustalił Matias Vecino.